Yağlı cilt yapısına sahip kişilerin uygulaması gereken adımlar. Bütün Sır meğerse ondaymış..

Her cilt tipine göre uygulanacak bakım rutinleri farklıdır. Ve yağlı cilt tipleri içinde özel ve düzenli bakım şarttır.

Yağlı cilt yapısına sahip kişilerin uygulaması gereken adımlar. Bütün Sır meğerse ondaymış..
Yayınlanma Tarihi : 18 Kasım 2020 04:18

Ulusalpost'un haberine göre: Aksi taktirde sivilcelenme siyah nokta ve gözenek gibi problemler yaşanabilir. Diğer cilt tiplerine göre yağlı ciltler parlamaya daha müsaittir. Bunun için daha fazla ilgilenmek gerekebilir. Ve doğru bakım uygulandığında birçok cilt sorununun önüne geçmek mümkündür. Bu bakımlar düzenli uygulandığında sonuç verecektir. Yazımızda size ne gibi bakımlar yapabileceğiniz hakkında önerilerde bulunacağız. 

1) Cilt Temizliği: 

Cilt tipiniz yağlıda, olsa kuruda olsa sabah ve akşam su ve sabunla temizlemeniz şarttır. Özellikle yağlı ciltler için sabah yapılan cilt temizliği detaylı olmalıdır. Çünkü yağlı ciltler gece boyunca yağ üretmeye devam eder ve bu yüzden sabahları peeling özelliği olan yüz temizleme jeli ile cildinizi temizlemenizde fayda olacaktır. Fakat bu işlemi cildinizi tahriş etmeden nazik hareketlerle yapmanız gerekmektedir. Akşamları da eğer yüzünüzde makyaj varsa mutlaka temizleyerek uyumalısınız. 

2) Gözenek Sıkılaştıran Tonik Kullanımı: 

Yüzümüzü sabunla yıkadığımızda kirlerden tamamen arınmaz. Gözeneklerin içinde biriken yağlar tonik yardımı ile temizlenmedir. Kullandığınız tonik hem cildinizi derinlemesine temizleyecek hem de gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlayacaktır. 

3)Nemlendirici Kullanımı: 

Cildiniz her ne kadar yağlıda olsa da nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Hatta bakım rutininize mutlaka eklemeniz gereken bir aşamadır. Cilt tipinize uygun su bazlı ya da içeriğinde yağ bulunmayan nemlendiricilerle cildinizi sabah akşam nemlendirmelisiniz. Bu nemlendiriciler parlama probleminin de önüne geçecektir. 

Ulusalpost.com - Aktif link vermeden alıntı yapılamaz..