Yağlı Ciltlere Özel Cildi Güzelleştiren Peeling ve Maske Tarifleri

Yağlı Ciltlere Özel Cildi Güzelleştiren Peeling ve Maske Tarifleri

Cildi yağlı olanlar için haftalık olarak kullanabilecekleri bakım tarifleri! Özellikle yağlı bir cildi olanlar için uygulanması gereken bu tariflerde haftada bir kez peeling ve iki kez de bakım maskesini yapmak yeterli olacaktır.

Cildi yağlı olanlar kış günlerinde cilt kuruluğu sıkıntısı ile karşılaşmasalar bile çok fazla sebum üreten cilt nedeniyle başları sivilce ve siyah noktalarla beladadır. Sivilcelerin eksik olmadığı ve sürekli siyah noktada şikayetçi olan yağlı ciltlerin bakımı eksik etmemeleri gerekiyor. Aksi halde yağlı cilde sahip olan bu kişilerde sivilceler ve siyah noktalar yayılım gösterir ve yüzün her yerinde yaygın şekilde çıkabilirler. Hem acı veren hem de kötü bir görünüme neden olan bu durumdan kurtulmak için iki farklı tarifimiz var.

Yağlı ciltler için iki farklı önemli doğal madde bulunmaktadır. Bunlardan biri sivilceleri tedavi eden ve cildin yağını emen kil, diğeri ise ciltteki kiri ve yağı temizleyen antiseptik özelliği ile elma sirkesidir. Kili maske olarak kullanmak ciltte yumuşacık bir his bırakarak onarmayı sağlayacağı gibi, elma sirkesi ile de cilde peeling yaparak ölü derileri atar ve daha temiz bir cilde kavuşursunuz.

İlk olarak cildi onarmaya yarayacak kil maskemize göz atalım.

Yağlı Cilde Sahip Olanlar İçin Kil Maskesi Tarifi

Maske tarifi için gerekli olan malzemeler  iki yemek kaşığı kadar kil, bir yemek kaşığı limon suyu, bir yemek kaşığı su ve bir çay kaşığı kadar biberiye yağıdır. Hazırlamak için ise, derin bir kaba tüm malzemeleri boşaltın. Homojen bir hale gelene kadar karıştırın. Sonrasında daha önceden yıkamış ve kurulamış olduğunuz cildinize temiz elleriniz ya da makyaj fırçası yardımı ile uygulayın. Ardından maskenin kurumasını on beş dakika bekleyin. On beş dakika sonlandığında maskeyi suratınızdan ılık su ile arındırın. Sonrasında da yağlı ciltlere özel olan krem ve tonik uygulayarak cildinizi korumaya alın. Bunu haftada bir ya da iki defa uygulayabilirsiniz.

Elma sirkesi ile peeling tarifini de yapmayı ihmal etmeyin.

Yağlı Cildi Olanlara Elma Sirkeli Peeling Tarifi

Cildi yağlı olanlara özel olan bu tarifte  lazım olan malzemelerden ilki bir yemek kaşığı elma sirkesidir. Peeling tarifimize biraz yulaf ezmesi ile biraz bal ve üç yemek kaşığı da su eklemiz gerekiyor.

Uygulamak için ise tüm malzemeleri iyice karıştırarak macun elde edelim. Sonrasında temiz cilde dairesel hareketlerle uygulayalım. On beş dakika bekleyen peelingi soğuk su ile yüzümüzden çıkaralım. Bu işlemi ise haftada bir kez yapmaya özen gösterelim.

İlgili Haberler