Yağmur için dua ettiler

Yağmur için dua ettiler

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde yağmur ve şükür duası düzenlendi.

Şubat ayının ortalarına gelmesine rağmen yağmur yağmaması nedeniyle kurak bir yıl geçirmenin korkusunu yaşayan Korkuteli çiftçileri yağmur duası için Yazır mahallesi bağlı Güzle yolu üzerindeki Pörüz mevkiindeki mera alanında toplandı. Çevredeki mahallelerde yaşayan çiftçilerin de katılımıyla toplu olarak yağmur ve şükür duası yapıldı. Yağmur duasına Belediye Başkanı Hasan Gökce, Korkuteli İlçe Müftüsü Duran Turgut ve çevre mahallelerden vatandaşlar katıldı. 


İmamların Kur'an okumalarının ve dualar etmelerinin ardından kıbleye yönelen vatandaşlar, imamın yağmur için yakarışlarına ellerini ters çevirerek 'amin' dedi. Son olarak Korkuteli İlçe Müftüsü Duran Turgut, yağmur duasını etti. Duanın ardından ise köylüler tarafından kesilen kurban vatandaşlara ikram edildi.


Yazır Mahallesi Muhtarı Ramazan Çelik, bu yıl havaların kurak geçtiğini söyledi. Daha önce de birkaç sene kurak geçtiği için yağmur duası yapıldığını belirten Muhtar Çelik, bütün köylerde yağmur duası yapılmaya başlandığını kaydetti. 


Çiftçiler ise tarlalarda ekili ürünlerin yeşermesi için bu dönemde suya ihtiyacı olduğunu belirterek, "Bu dönemde yağmur yağarsa hem toprak yumuşayacak hem de ürünlerimiz daha çabuk büyüyecek. Dualarımız inşallah kabul olur da yağmur yağar" dedi. 
ADEM DURMAZ

Kaynak:Haber Kaynağı