Yapılalı 3 Yıl Olmuştu! 5 Milyon Lira Harcanarak Yapılan Millet Bahçesi Bakın Neden Yıkılıyor?

Yapılalı 3 Yıl Olmuştu! 5 Milyon Lira Harcanarak Yapılan Millet Bahçesi Bakın Neden Yıkılıyor?

Ak Parti'nin seçim vaadi olarak sunduğu ve yaklaşık 3 yıl önce milyonlarca lira verilerek yapılan Millet bahçesi binası bakın neden yıkılıyor?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Vali Davut Gül ile birlikte Gaziantep'te yapılması planlanan kentsel dönüşüm hakkında bilgi verdi.

Deprem riski ve sağlıksız yapıların yenilenmesi planlanan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Gaziantep'te yaşayan yurttaşları sağlıksız ve riskli yapılardan kurtarmak için TOKİ başkanlığında Büyükşehir belediyesi ile ortak çalışma yürüterek 2 bin konut yapılacağı bilgisi verildi. Ancak bu yıkılması planlanan sağlıksız ve riskli yapılar içerisinde henüz 3 yıl önce yapılan ve devletin kesesinden 5 milyon lira harcanarak yapılan millet bahçesi de bulunuyor!

Valiliğe Bağlayıp Yeşil Alan Yapacaklarmış

3 yıl önce yapılan ve bugün yıkımına karar verilen bina ile ilgili daha yeni yapılmıştı yorumlarına Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Valilik önündeki bulunan alanı genişleterek yeşil alana çevirecekleri gerekçesi ile binanın yıkımına karar verildiği açıklamasını yaptı. 120 bin metrekare yeşil alan oluşturulacağını ifade eden Bakan Kurum, bu alan içerisinde Millet Bahçesi binasının bulunduğunu da ifade etti.

Belediyesi Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Hasan Şencan: Yeter Dokunmayın!

Bakan Kurum'un bu açıklaması; neden plansız iş yapılıyor yapımına dünya kadar para döküldü, yıkımına da dökülecek yorumları yapıldı. Gaziantep Şahinbey Belediyesi Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Hasan Şencan, bu binaya 3 yıl önce milyonlarca lira dökülerek tadilat yapıldığını ifade etti. 1984 yılında düzenlenen proje yarışması ile mimarisi belirlenen ödüllü bir yapı olan Hükümet Konağı'nın da yıkılacak olmasına tepki gösteren Şencan, Sivil Toplum Kuruluşlarına sorulmadan tek adam zihniyeti ile alınan kararların kabul edilemez olduğunu ifade etti.