Yapılan açıklamaya göre. Kira, elektrik, doğal gaz, su borçlarını devlet üstlenecek.

Yapılan açıklamaya göre. Kira, elektrik, doğal gaz, su borçlarını devlet üstlenecek.

Koronavirüs sebebiyle zor durumda olan vatandaşlara devletten hibe desteği geliyor. Bakan Pekcan açıkladı.

Koronavirüs salgını sebebiyle zor durumda olan vatandaşa devletten hibe desteği geleceği iddia edildi.

Koronavirüs vaka sayılarının artması sebebiyle yapılan yeni düzenlemeye göre esnaf kepenk kapatmaya başladı. Çoğu kişinin çalışamadığı, zorunlu ücretsiz izine çıkarıldığı şu süreçte insanlar evlerine ekmek götürmekte dahi zorlanıyorlar. Kirasını ve faturalarını ödeyemeyen esnafa yardım geliyor.

Sosyal Sorumluluk Kapsamında Yardım

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, zor durumda olan esnafa hibe desteği sağlayabilmek adına global firmalarla görüşmeler yaptıklarını sosyal sorumluluk adı altında hibe desteği yapılacağını belirtti.

Bakan Pekcan, esnafa kira, elektrik, doğalgaz, su ödemeleri karşılığında belirlenecek miktarda hibe yardımında bulunulması için Hazine ve Maliye Bakanlığı ile görüşmelerin sürdüğünü duyurdu. Bakan Pekcan, esnafa ayrıca global firmalarla iletişime geçtiklerini belirterek, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında da destek sağlanacağını söyledi.

Mağduriyeti Gidereceğiz

Esnafın mağduriyetinin farkında olduklarını belirten Bakan Pekcan, KOOP-DES kapsamında 133 kooperatifin 143 projesine, bütçe tutarı 18 milyon 128 bin 870 lira olan projelere 13 milyon 648 bin 399 lira hibe desteği verildiğini söyledi. Pekcan, "Bu rakamı 4 ayda sağladık. Bu projeye devam ediyoruz, 2021'de de artırmak istiyoruz" dedi.

İçeriklerimiz Ulusalpost.com Aktif Link verilmeden kopyalanamaz