Yapılması gereken çok basit 1 ay boyunca 2 adet lekeli muz yerseniz o sorun geçiyor

Yapılması gereken çok basit 1 ay boyunca 2 adet lekeli muz yerseniz o sorun geçiyor

Lekeli Muz Yemek Çok daha sağlıklı çıktı. Bakın ne gibi faydaları var.

Markete gittiğimiz zaman muzları lekesiz olanlardan tercih ederiz. Muzlar iyi saklama koşullarında olmazsa kısa sürede siyahlaşabiliyor.

O yüzden satın alırken biraz daha ham olanı veya lekesiz olanları tercih ediyoruz.

Oysa lekeli muzlar sağlık açısından çok daha faydalı çıktı.

Bu bilgileri öğrendikten sonra sizde artık lekeli muzları tercih edeceksiniz.

Muz genel olarak harika bir lif kaynağıdır. Sindirim sistemimiz için faydalı olan Muz potasyum ve magnezyum açısından zengin bir yiyecektir.

Kalp Sağlığı içinde olumlu faydaları olan muzun daha bir çok faydası bulunmaktadır.

Şimdi size vereceğimiz bu bilgilere şaşırabilirsiniz. Daha önce belki de duymadınız o yüzden sizlerde arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bakın 1 ay boyunca günde 2 adet lekeli muz yerseniz ne gibi değişimler oluyor..

1. Tansiyonun düşmesini sağlar: Muzların tansiyonu düşürmesinin ve seni felç veya kalp krizi geçirmekten korumasının sebebi az sodyum ve çok potasyum içermesidir. 

2. Mide ekşimesine karşı tedavi: Muzu doğal bir antiasit, asit bağlama maddesi olarak görünebilir. Bir muz bile mide ekşimesine faydalı olabilir ve böylece semptomları azaltabilir.

3. Demir kaynağı: Kansızlık demir içeren bir beslenme ile tedavi edilebilir ve muz demir içerir. Kırmızı kan hücreleri ve hemoglobin oluşturmakta yardımcı olur ve vücudundan akan kanı güçlendirir.

4. Enerji sağlar: Eğer spor salonuna veya herhangi bir yere gidip spor yapmak istiyorsan öncesi bir veya iki muz yemen faydalı olabilir. Bir veya iki saat süre boyunca daha enerjik olmanı sağlayacak. Yani sporunu bitirmek için yeterli olan bir süre.

5. Mide için iyiler: Mide urları çekenler bazı besinlerden uzak durmaları önerilir. Besleyici meyve olsa bile, ağrılara sebep olması veya çıbanlara zarar vermesine sebep olabilir.

6. Depresyona karşı yardımcı olur: Muzun depresyona karşı iyi gelmesinin sebebi yüksek düzeyde triptofan içermesi ve bunun vücutta serotine dönüşmesi ile açıklanır. 

7. Kabızlığı önler (bilinenin aksine): Muz yeterli miktarda safra maddesi içerir ve bu nedenle barsak hareketliliğini sürekli kalmasını destekler.

8. Sinirleri sakinleştirir: Bazı şeyler senin zaman zaman stresli olmanı veya moralinin bozulmasını sağlar. Muz yemeği hiç düşündün mü? 

9. Vücut sıcaklığını kontrol eder: Dışarısı çok sıcak ise eğer, muzun vücudunun sıcaklığını düzeltmesini unutmayın. Vücudun ateş nedeniyle sıcaklamış ise muzun bu sıcaklığı düşürebildiği de doğrudur.

Muzla İlgili bu harika bilgileri Sizlerde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz..

İlgili Haberler