Yaralı uzman çavuş baba evinde

Yaralı uzman çavuş baba evinde

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde terör örgütü PKK ile çatışmaya giren ve bacağından vurulan Uzman Çavuş Yusuf Bilgiç Aksaray’daki baba evine getirildi.

Ağrı’nın Patnos ilçesinde bulunan 3’üncü Jandarma Komando Alay Komutanlığı 2’inci taburda görevli Uzman Çavuş Yusuf Bilgiç (24), geçici görevle Diyarbakır’ın Sur İlçesi’ne gönderildi. 4 Ocak tarihinde Sur ilçesinde göreve başlayan ve burada terör örgütü PKK ile birçok çatışmaya giren Uzman Çavuş Bilgiç, 19 Ocak tarihinde yine yaşanan bir çatışmada üzerine el bombası atılması sonucu bombadan kaçarken teröristlerin açtığı ateş ile sol bacağından vuruldu.

Yaralanan Uzman Çavuş arkadaşları tarafından askeri araçla Diyarbakır Askeri Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan Uzman Çavuş Bilgiç daha sonra Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne (GATA) sevk edildi. Burada yapılan ameliyatın ardından Aksaray’ın Ortaköy İlçesi’ne bağlı Çiftevi Köyü’ndeki baba evine getirilen Uzman Çavuş Bilgiç’in tedavisi burada sürüyor.


"GEREKİRSE CANIMI VERİRİM, YETER Kİ VATAN ŞEREFSİZLERE KALMASIN"


Sur’da girdiği çatışmaları ve vurulduğu anı anlatan Uzman Çavuş Bilgiç, "Ağrı Patnos’ta görev yapıyoruz jandarma komando olarak. 4 Ocak’ta Sur’a görevlendirildik. Direk operasyonlarla göreve başladık. Sur ile ilgili bilgiler verildi bize. Bir gün orada eğitim aldık. Sur’un genel durumunu öğrendik. Ondan sonra göreve başladık. Sur ilçesinde operasyonlara başladık. 10 gün falan iyi geçti. Sıkıntı yoktu. Yine operasyondayken bir ev aldık. Ev temizdi, bir sıkıntı yoktu. Bir anda üzerimize ateş açıldı. Bizde karşılık verdik. O sırada yakın mesafe olduğu için bize doğru el bombası atmaya çalışıldı. Bizde o el bombasından kaçalım derken kurşun ayağıma isabet etti. Çok şükür bir sıkıntı yok, Allah’a şükür ucuz atlattık. Görevime devam edeceğim. Tekrar görevime başlayacağım. Bir kurşun yedik diye bu vatanı ya da yaptığımız görevi bırakacak halimiz yok. Biz oraya canımızı vermeye gidiyoruz. Gerekirse canımızı da feda ederiz. Yeter ki vatanımız şerefsizlerin eline kalmasın" dedi.


"ÇOK ŞÜKÜR OĞLUMUZA SAĞ SALİM KAVUŞTUK" 
Uzman Çavuş’un babası Ram
azan Bilgiç ise, “Çok şükür oğlumuza sağ salim kavuştuk. Allah’ım devletimize, polisimize, askerimize, milletimize zeval vermesin. Binlerce şükürler olsun oğlumuza sağ salim kavuştuk. Devletimize teşekkür ediyorum. Oğlum Salı günü vurulmuş, bana olay Perşembe günü duyuruldu. Oğlum ameliyata girdikten sonra bana haber verildi. ‘Baba ben bir kaza geçirdim’ diye oğlum beni aradı. Ben burada şoke oldum. Ondan sonra oğlumu GATA’ya gönderdiler. Bende gittim karşıladım. Binlerce şükür ki sağ salim evimize ulaştı. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin” diye konuştu.
Yaralı Uzman Çavuş’un bir yıllık evli olduğu ve çocuğunun olmadığı öğrenildi.  

Kaynak:Haber Kaynağı