Yasaklar geri mi gelecek ? Sokağa çıkma yasağı olacak mı derken beklenen haber

Yasaklar geri mi gelecek ? Sokağa çıkma yasağı olacak mı derken beklenen haber

Koronavirüs salgınıyla uzun bir süredir mücadele veren Türkiye'de yeni yasak olacak mı iddiası gündemden düşmüyor.. Ancak beklenen bir haber herkeste heyecan yarattı.

Türkiye'nin Koronavirüs mücadelesi bir çok Avrupa ülkesine örnek olacak türden ilerliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün güncel bilgileri paylaşıyor

Tedbirleri elden bırakmayan sağlık çalışanları ise koronavirüs mücadelesinde önemli bir görevi üstlenmiş durumdalar.

Ancak herkesin merak ettiği bir şey var. Vaka sayıları artarken acaba yeniden sokağa çıkma yasağı gelecek restoranlar veya berberler kapatılacak mı diye endişe duyuyor.

Ancak böyle bir çalışma şimdiik söz konusu değil. Yani bir çok haber sitesi yasaklar yeniden geliyor yeniden gelebilir diyerek tık çekme uğruna haberler yapıyor.

Bakın Örneğin Almanya son 6 aydır Türkiye'ye seyahat uyarısı yapmaktaydı. Bu uyarıyı resmen Almanya kaldırdı. Son dakika olarak geçilen habere göre Alman hükümetinin üç hafta önce aldığı karar uyarınca Türkiye'nin de aralarında bulunduğu pek çok ülkeye seyahat uyarıları bugün itibarıyla kaldırıldı.

Yani Türkiye'de yasaklar geri gelecek olsa Almanya böyle bir karar alabilir mi? 

Tedbiri elden bırakmadan maske takımına özen göstererek ve kalabalık ortamlardan kaçınarak bilim kurulu üyelerinin tavsiyesine uyarak bu salgınla ancak baş edebiliriz.

Yeniden yasak gelmemesi için vatandaşlara unutmayın büyük görev düşüyor..