1 Çay Kaşığı Sirkeyi 1 Bardak Suya Karıştırıp İçince O Sorunu Geçirir

Elma sirkesi hakkında şaşırtıcı bir gerçek. Sadece 1 bardak suya 1 çay kaşığı ekleyerek içilen elma sirkesi bakın ne fayda sağlıyor

1 Çay Kaşığı Sirkeyi 1 Bardak Suya Karıştırıp İçince O Sorunu Geçirir
Yayınlanma Tarihi : 15 Eylül 2021 00:15

Elma Sirkesi günümüzün en faydalı besinlerinden biridir. Sadece onu salatalarınıza veya çorbalarınıza ekliyorsanız hata yapıyorsunuz.

Elma sirkesinin bilinmeyen başka faydaları da var.

Onedio Adlı internet sitesi lifebuzz'u kaynak göstererek yayınladığı bir haberde elma sirkesinin pekte bilinmeyen faydalarını konu edinen bir haber yayınladı.

Buna göre elma sirkesiyle vücudunuza sağlayabileceğiniz yararlar şu şekildedir.

HAZIMSIZLIK PROBLEMİNE KARŞI ELMA SİRKESİ

Hazımsızlık sıkıntısı çektiğiniz anlarda kendisi birebir. Öyle ki; bir bardak içme suyuna bir çay kaşığı elma sirkesi karıştırıp içtikten sonra aşırı rahatlayabilirsiniz.

FAZLA KİLOLARA KARŞI ELMA SİRKESİ

Fazla kalorilerinden kurtulmak isteyenler elma sirkesi tüketebilir. Vücudunuzdaki fazlalıklardan bu şekilde kurtulabilirsiniz.

KARIN AĞRISINA KARŞI ELMA SİRKESİ

Karın ağrısı çekiyorsanız ve ağrıyı hafifletmek istiyorsanız, elma sirkesini deneyebilirsiniz. Bir bardak suyun içine bir çay kaşığı kadar sirke koyup içebilirsiniz.

BOĞAZ AĞRILARINA KARŞI ELMA SİRKESİ

Antibakteriyel özü sayesinde boğaz ağrılarında elma sirkesi çok iyi bir çözüm.

Elma sirkesinin vücudumuza sağlamış olduğu yararlar bu şekildedir. Elma sirkesinin salatalardan daha fazla işe yaradığını böylelikle anlamış olduk.

Ancak hatırlatmamız gereken bir uyarı var. Faydalarından söz etmiş olduğumuz elma sirkesi marketlerde satılan elma sirkeleri değildir.

Evde kendinizin hazırlayacağı doğal elma sirkesidir. Elma sirkesini yapmak hiç zor değildir.

3901189.jpg

Elma Sirkesini kolay bir şekilde sizlerde evde yapabilirsiniz. Dilerseniz elma sirkesinin tarifini de sizlerle paylaşalım.

Habertürk grubuna ait Hthayat adlı internet sitesi Elma sirkesinin evde yapılabileceğini belirterek oldukça kolay bir tarif yayınlamış. Sizde bu tarifi uygulayarak evde kendinize ait elma sirkesini yapabilirsiniz.

Elma sirkesi
Malzemeler

2 kilo elma
1 litre su

Yapılışı

Elmalar iyice yıkanmalıdır. Daha sonra küçük parçalara keserek katı meyve sıkacağından geçirilerek suyu çıkartılır. Sirke yapımında dikkat edilecek en önemli unsur hava ile olan temasıdır. O yüzden geniş ağızlı cam bir kavanoz seçmeye özen göstermelisiniz.

Meyvenin suyunu kavanoza doldurduktan sonra bir tülbentle ağzını sıkıca kapatınız. Sıcak olmayan loş bir yerde saklayınız. Her gün bir defa karıştırınız ki havalandırma işlemi gerçekleşerek çabuk sirkeleşsin.


Elma sirkeniz üç ile altı hafta içinde olmaya başlayacaktır. Siz her gün tadına bakarak sirke kıvamına geldiğini kokusundan da anlayacaksınız o aşamaya geldiğinde bir tülbent yardımıyla sürerek ev yapımı sirkenizi yapmış olacaksınız.

Evet Elma Sirkesinin tarifi de bu şekildedir. Elma sirkesiyle ilgili öğrenmiş olduğunuz bu bilgiler hoşunuza gittiyse arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin. Onlarda elma sirkesinin faydalarını öğrenerek arkadaşlarıyla paylaşabilir.

Sağlıklı günler dileriz.

Kaynak: Onedio - Habertürk - Ulusal Post

İlgili Haberler