1 çay kaşığı tüketmek bile akciğerleri pırıl pırıl yapıyor kuru öksürüğü ortadan kaldırıyor

Pekmez severlerin hoşuna gidecek bir bilgi. Keçiboynuzu pekmezinin şaşırtıcı etkileri

1 çay kaşığı tüketmek bile akciğerleri pırıl pırıl yapıyor kuru öksürüğü ortadan kaldırıyor
Yayınlanma Tarihi : 24 Kasım 2022 22:12

Havalar giderek soğudu. Kış aylarında çok sayıda kişi öksürük sorunuyla baş başa kalıyor. Özellikle akciğerlerimiz kış aylarında çok daha fazla yoruluyor. Kirli hava ve soğuk hava akciğerlerin baş düşmanı.

Akciğer sağlığımız için sağlıklı beslenmek ve kirli havadan uzak durmak gerekiyor.

Keçi boynuzu pekmeziyle ilgili herkesin bilmesi gereken bir bilgi ortaya çıktı. Meğer keçi boynuzu pekmezi akciğerlerin en iyi dostuymuş.

Sabah.com.tr'de yer alan bir haberde; Keçi boynuzu pekmezinin bilinmeyen mucizelerine yer verildi. Öğrendikten sonra kış aylarında sofralarınızdan asla eksik etmeyeceksiniz. 

KEÇİBOYNUZU İLE AKCİĞER TEMİZLEME KÜRÜNÜN YAPILIŞI:

6-7 adet keçiboynuzunu soğuk su ile yıkayın. Bu keçiboynuzlarını küçük küçük kırın. Kırmış olduğunuz bu keçiboynuzlarını kaynamakta olan yarım litre suyun içine atıp yaklaşık olarak 7-8 dakika kaynatın.

Daha sonra 20 dakika soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra içindeki parçaları çıkarın. Suyunu cam bir kaba koyun. Hazırladığınız bu kürü bir bardak sabah, bir bardak akşam içiniz. Bu kürün istendik bir etki yapabilmesi için bir ay süre ile tüketilmelidir. Hergün taze olarak hazırlanmalıdır.

Keçiboynuzu pekmezi ayrıca sadece akciğerleri temizlemiyor. Başka faydaları da bulunuyor.

Kış aylarında mutlaka sofrada bulunması gereken bu harika besin Kan şekerini düzenler ve kötü kolesterolü de olabildiğince azaltır. Bu özelliği sayesinde şeker hastası kişilerde antioksidan görevi görmektedir.

Keçi boynuzu pekmezi aynı zamanda da Kansızlığa iyi Gelir: Yine diğer pekmezlerde olduğu gibi keçiboynuzu pekmezi de anemiye iyi gelmektedir. 

Keçiboynuzu pekmezinin vücuda enerji verdiği de bilinmektedir.