1 Diş Sarımsağı kulağınızda yarım saat bekletirseniz...

Sofralarımızın vazgeçilmezi olan sarımsak hakkında şaşırtıcı bir bilgi paylaşıldı..

1 Diş Sarımsağı kulağınızda yarım saat bekletirseniz...
Yayınlanma Tarihi : 29 Ağustos 2021 01:39

Sarımsak kuşkusuz yemeklerimize ve turşularımıza lezzet katan bir yiyecek. Sarımsakla ilgili sayısız araştırma yapılmış ve faydaları konusunda çok sayıda makale yayınlanmıştır.

Bir çok uzmanın sarımsak hakkındaki araştırmasını duymuşuzdur. Ancak Haber7'de yayınlanan bir haber şaşkınlık yaratacak türden.

Sarımsakla ilgili çok çarpıcı bilgiler paylaşılıyor. 

Kulak temizleme konusunda paylaşılan bilgi gerçekten çok şaşırtıcı bilgiler içeriyor.. Deneyenler de faydasını gördüğünü söylemekte.

Kulak temizleme çubukları, kulağın dış bölgesi ve kepçesini temizlemek amacıyla üretilmiştir. 

Kulak temizleme çubuğunu kulağınıza sokmanız, kulak deliği kanalınızdaki kulak kirini daha içeri itmekten başka bir işe yaramaz.

Ayrıca kulak temizleme çubuğunu kulağınıza sokmanız kulak zarına hasar vererek duymanıza zarar vermenize neden olabilir.

Kulak kiri kulak kanalını nemli tutmaya yarar.

Kulaklarınızı temiz tutmanın en iyi yolu ona hiç dokunmamaktır. Duyma sorunu ve aşırı kulak kiri şikayetiniz varsa doktora görünmelisiniz.

Sarımsağın antibiyotik etkisi olduğundan kulak enfeksiyonunuz varsa, bir ipe bağladığınız bir diş sarımsağı kulak dışına yerleştirip yarım saat bekleyin.

SARIMSAK BAŞLI BAŞINA BİR MUCİZE...

Özellikle bağışıklık sistemimizi koruma konusunda büyük bir önem taşıyan Sarımsak enfeksiyonlara karşı da tam koruma sağlıyor..