ABD'liler İstanbul'u 'Avrupa'nın En İyi Destinasyonu' Seçti

ABD'nin New York eyaletinde Global Traveler Magazine tarafından düzenlenen gecede İstanbul, 2022 yılının en iyi zaman geçirilecek destinasyonu seçilirken, ikinci sırada Lizbon, üçüncü sırada ise Krakow yer aldı.

ABD'liler İstanbul'u 'Avrupa'nın En İyi Destinasyonu' Seçti
Yayınlanma Tarihi : 10 Haziran 2022 00:12

ABD'nin bilinen en iyi seyahat ve turizm dergisi Global Traveler Magazine tarafından düzenlenen ödül töreninde, İstanbul 'Avrupa'da En İyi Zaman Geçirilecek Mekan' seçilirken, İstanbul Havalimanı da 'En İyi Aktarma Havalimanı' ve 'En İyi Aile Dostu Uluslararası Havalimanı' ödülüne layık görüldü.

Anadolu Ajansı'ndan Mücahit Oktay'ın haberine göre; ABD'nin önde gelen seyahat ve turizm dergilerinden Global Traveler Magazine tarafından 10 yıldır düzenlenen "Best Leisure Lifestyle Awards" ödülleri kapsamında dergi okurları "2022'de En İyi Zaman Geçirilecek Mekan" olarak İstanbul'u seçti.

New York’taki ünlü Lotos Club’ta düzenlenen ödül töreninde, İstanbul’un en fazla oyu alarak "Avrupa'nın en iyi destinasyonu" seçildiği kategoride, Lizbon ikinci, Krakow üçüncü sırada yer aldı.

Üst gelir grubuna hitap eden ve özellikle önemli hava yolu şirketlerinin lounge bölümlerinde yer alan New York merkezli dergi, baskı ve dijital olarak milyonlarca okuyucuya ulaşıyor.

İstanbul Havalimanı Da İki Ödül Aldı

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen "2022 Leisure Lifestyle Awards" ödül töreninde, İGA İstanbul Havalimanı da "En İyi Aktarma Havalimanı" ve "en İyi Aile Dostu Uluslararası Havalimanı" ödüllerine layık görüldü.

İstanbul’a verilen "2022 Best Leisure Lifestyle Destination in Europe" ödülünü Kültür ve Turizm Bakanlığı New York Kültür ve Tanıtma Ataşesi Hüseyin Baştürk alırken İGA İstanbul Havalimanı adına da ödüller Kurumsal İletişim Direktörü Gökhan Şengül’e verildi.

Kaynak:Haber Kaynağı