Adana'da Lahmacun Arası Kebap Son Dönemin En Sevileni oldu

Kebap ve Lahmacun Adana'da büyükçe yer tutan iki yiyecek. Adana'da bir Kebap ustası bu iki lezzeti dürüm halinde sunmaya başladı.

Adana'da Lahmacun Arası Kebap Son Dönemin En Sevileni oldu
Yayınlanma Tarihi : 06 Ocak 2022 20:23

Adana'da bir kebapçı yaptığı Lahmacunlu Kebapla Türkiye gündemine oturdu. Sosyal medyada da hızla ünlenen kebapçı yaptığı sunumla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 

Lahmacun ve Kebap özellikle Adana'da çokça sevilen iki lezzet. Bu iki yiyecek Türkiye'nin dört bir yanında satışta olsa da en iyi sunum kuşkusuz Adana'da yapılıyor.

Adana'da bir kebapçı müşterilerine oldukça farklı sunum yapmaya başladı. Lahmacun ve Kebap artık bir arada sunuluyor.

Diğer kebapçılarda bu akıma uyar mı uymaz mı bilinmiyor. Ancak Bu kebapçıya gelen müşteriler söz konusu sunumu çok sevdiler. 

İhlas Haber Ajansı'nda yer alan habere göre; 

Adana'da bir kebapçı, lahmacun ve kente özgü Adana kebabını bir arada tatmak isteyenler için gurme dürüm yaptı. Lahmacun arası Adana kebap, vatandaşlardan tam not aldı.

Adana'daki Cihangir Kebap'ın sahibi Cihangir Korkmaz, lahmacun ve kente özgü Adana kebabı bir arada tatmak isteyenler için gurme dürümü geliştirdi. Lahmacun arasına Adana Kebap ve üzerine tablacı salatasıyla sarılan gurme dürüm, vatandaşlardan tam not aldı. Sosyal medya sayesinde de ünlenen gurme dürüm, günde 50-60 porsiyon satılıyor.

"Ağır gibi geliyor ama hiç öyle değil"

İş yeri sahibi Cihangir Korkmaz, "Buraya gelen misafirlerimiz kebap yedim, lahmacuna yer kalmadı veya lahmacun yedim kebaba yer kalmadı dedikleri için ikisini bir arada yaptık. Çok güzel bir lezzet oldu. Müşterilere ilk etapta ağır gibi geliyor ama hiç öyle değil. Çok güzel bir tadı var. Adana için yeni bir trend. Gurme dürümü Adana çok sevdi. Bizlerde tanıtım için elimizden geleni yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

iha-20220106aw509855-8.jpg

Gurme dürüm yemeye gelen Gül Tunçsoy ise normal ciğerden çok daha güzel olduğunu söyleyerek, "Çok lezzetliydi. Kebap ve lahmacun arası böyle bir lezzet beklemiyordum, herkese tavsiye ederim" diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı