Akciğerleri Temizliyorlar, Şifa Kaynağı 5 Süper Yiyecek, Sofrada Bulundurulmalı

Akciğerleri korumak ve güçlendirmek için yiyeceklerin gücünden yararlanmak etkili olabiliyor. Sabah gazetesinde yayınlanan bir haberde akciğerleri güçlendiren besinlere yer verildi.

Akciğerleri Temizliyorlar, Şifa Kaynağı 5 Süper Yiyecek, Sofrada Bulundurulmalı
Yayınlanma Tarihi : 09 Ağustos 2022 00:14

Akciğer sağlığı en az kalp ve beyin sağlığı kadar önemlidir. Bu yüzden akciğerimizi temiz ve sağlıklı tutmalıyız. Son yıllar artan kanser vakaların büyük çoğunluğunu akciğer kanseri ve türleri oluşturmaktadır. Akciğer kanseri nedenlerin başında sigara, kötü çalışma koşulları, hava kirliliği ve stres gelmektedir. 

Akciğer sağlığını korumak için sigarayı bırakarak ve hava kirliliğinin yoğun olduğu günlerde dışarı çıkmayarak bir adım atabilirsiniz. Ayrıca şimdi sizlere sıralayacağımız bazı besinler ile akciğer sağlını hem koruyabilir hem de daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Akciğerleri Temizleyen Besinler

Sarımsak

Doğal antibiyotik kaynağı olan sarımsak, akciğerin tam kapasite çalışmasını sağlarken, akciğer kanserine karşı da korur. 

Siyah Havuç

Çok sayıda içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde güçlü bir antioksidan kaynağı olan siyah havuç, özellikle öksürüğe iyi gelir ve akciğer kanseri riskini azaltır.

Keçiboynuzu 

Vücutta doğal bir detoks etkisi yaratan keçiboynuzu, akciğerde meydana gelen ödeme iyi gelir. Ayrıca balgam söktürücü ve astıma karşı etkilidir.

Üzüm Çekirdeği

İçerdiği resveratol maddesi ile akciğeri koruyan üzüm çekirdeği akciğer kanserine karşı oldukça etkilidir.

Kereviz

Kış aylarının vazgeçilmez sebzesi kereviz, akciğerde oluşabilecek hastalıklara karşı koruyucu görevi görmektedir. Kansorejen maddelerin oluşumunu engellerken nitrozaminlere karşı da koruyucu görevi görür.

Akciğerleri Koruyan Doğal Kür

Tere Kürü

2 su bardağı kaynamış su içerisine 15 sap tere ekleyin ve 3 dakika üstü kapalı olacak bir şekilde demlemeye bırakın. Süre sonunda süzerek başka bir kaba aktarın ve soğumaya bırakın. 

5 gün boyunca her gün aç karnına veya yemekten 2 saat sonra için.