Ali Sunal'ın 'deprem' isyanı sosyal medyada büyük ses getirdi!

Show TV'de yayınlanan Güldür Güldür programının moderatörü olan Ali Sunal, program başlangıcında yaptığı konuşma ile sosyal medyada büyük ses getirdi. Seyirciler uzun süre Ali Sunal'ı alkış yağmuruna tuttu

Ali Sunal'ın 'deprem' isyanı sosyal medyada büyük ses getirdi!
Yayınlanma Tarihi : 12 Mart 2023 01:48

Uzun bir aranın ardından sonra tekrar ekrana dönen Güldür Güldür Show'da sahneye çıkan tiyatrocu Ali Sunal, deprem felaketine ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu.


Sosyal medyada gündem olan konuşmasında Ali Sunal, "Çürük binalara imar affı vermek, böyle bir zamanda çadır satmak, bir kişinin bile sorumluluk hissedip istifa etmemesi normal mi?" diye soran Sunal, şunları kaydetti:

"Normalleşmenin peşindeyiz. Mesela fay hattına bina yapmak mıdır normal olan? Ya da depremden sonra arama kurtarmanın gecikmesi normal midir? Denetlenmemiş binalar, parayla satın alınan mimar diplomaları, beceriksiz müteahhitler, liyakatsiz görevliler normal midir? Çürük binalara imar affı verilmesi normal midir? Binlerce insanı ölüme göndermek normal midir? Ve böyle bir felaket sonrası bir kişinin bile sorumluluk hissedip 'Arkadaş ben yanlış yaptım, özür diliyorum' deyip istifa etmemesi normal midir sizce?

"BÖYLE BİR NORMAL YOK"


Hayır efendim, böyle bir normal yok. Artık normal olan bir vatandaş olarak hesap sormak. Artık normal olan her felaketi kadere bağlayanı değil o felaket olmadan önce bilimi dinlemektir. Bundan sonra normal olan yetki veren kişinin akrabasına, ailesine, partilisine, arkadaşına yaptırması değil, uzman olana yaptırmasıdır."