Alman Vatandaşı Olan Dennis Patrıck Kayseri'de Yapılan Törenle Müslüman Oldu

Kayseri'de Almanya vatandaşı 38 yaşındaki Dennis Patrıck isimli adam müslüman oldu...

Alman Vatandaşı Olan Dennis Patrıck Kayseri'de Yapılan Törenle Müslüman Oldu
Yayınlanma Tarihi : 15 Eylül 2021 18:51

Zaman Zaman Türkiye'den böyle haberler geliyor. Daha çok Alman vatandaşlarının Türkiye'de ev aldığı biliniyor. Yaşadıkları süre boyunca kültürümüze giderek yakınlaşan yabancılar sonrasında ise din değiştirme kararı alabiliyorlar. Bugün İhlas Haber Ajansı Kayseri'den bir haber servis etti.

Buna göre Kayseri'de bir Alman vatandaşı Müslüman olmaya karar verdi. Sonrasında ise yetkililer ilgili vatandaşa yardımcı oldular.

Edinilen bilgiye göre: Kayseri'de Almanya vatandaşı 38 yaşındaki Dennis Patrıck isimli adam, İl Müftü Vekili ve İl Müftü Yardımcısı Mehmet İzci başkanlığında İl Müftlüğünde gerçekleştirilen ihtida merasimi ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.

İl Müftü Yardımcısı Dr. Dursun Sarı tarafından okunan Kur'ân-ı Kerim tilavetinin ardından başlayan ihtida merasimi İl Müftü Vekili İzci'nin, İslam Dini'nin temel esasları ile ilgili verdiği bilgilerin ardından Dennıs Patrıck'in kelime-i şahadet getirmesi ve yapılan dua ile son buldu. İl Müftü Vekili İzci, Dennıs Patrıck'in bundan sonra Deniz ismini kullanacağını kaydetti.

Duygularını dile getiren Alman vatandaşı Deniz, "Almanya'da çevremdeki Müslüman arkadaşlarımın yaşayışlarını gördüm ve onlardan etkilendim ve Müslüman olmaya karar verdim." dedi.

İhtida töreni sonrasında İl Müftü Vekili İzci, Deniz'e İhtida Belgesi'ni takdim ettikten sonra, Müslüman olduğu günün anısına Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan Almanca Kur'an-ı Kerim Meali ve İslam dinini anlatan kitap seti hediye etti.

İhtida merasimine İl Müftü Vekili ve İl Müftü Yardımcısı Mehmet İzci, İl Müftü Yardımcısı Dr. Dursun Sarı, Deniz ve arkadaşları ve arkadaşlarının ailesi katıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı