Ayberk Pekcan neden öldü? Sinema ve dizi oyuncusu Ayberk Pekcan hayatını kaybetti

Sinema ve dizi oyuncusu Ayberk Pekcan'dan gelen haber sevenlerini üzdü.

Ayberk Pekcan neden öldü? Sinema ve dizi oyuncusu Ayberk Pekcan hayatını kaybetti
Yayınlanma Tarihi : 24 Ocak 2022 20:08

Oynadığı dizi ve filmlerle sevilen isimlerden biri olan Sinema ve dizi oyuncusu Ayberk Pekcan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Ayberk Pekcan'ın ölümü büyük üzüntü yaratırken sevenleri ölüm nedenini araştırmaya başladı. 

İhlas Haber Ajansı'nın servis ettiği habere göre; birçok sinema filmi, tiyatro ve dizide rol alan Mersinli sanatçı Ayberk Pekcan, Mersin'de özel bir hastanenin onkoloji servisinde bir süredir akciğer kanseri tedavisi görüyordu.

1970 Mersin doğumlu 51 yaşındaki Pekcan'ın bugün hastanede yaşamını yitirdiği öğrenildi

HASTALIĞIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Öte yandan Ayberk Pekcan'ın hastalığıyla ilgili bir açıklama yaptığı da ortaya çıktı. Sevilen oyuncu sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir açıklamada “Sevgili dostlar, on gün kadar önce sırt ağrısı şikayetiyle gittiğim doktorla başlayan süreç, bugün bu noktaya geldi. Ben akciğer kanseri olmuşum. Tümör, karaciğer ve böbrek üstü bezlerine de sıçramış. Maalesef bu hastalık başlangıç evrelerinde hiç belirti vermedi. Kemoterapinin ilk günü. En büyük desteğim, ailem yanımda. Yakındaki arkadaşlarım da öyle. Ben sağlığıma kavuşmak için elimden gelen çabayı göstereceğim. Sağlık dilekleriniz ve dualarınızı esirgemeyin. Kalın sağlıcakla” ifadelerine yer vermişti.