Ayva ve Limonu Balla Karıştırıp Yerseniz O Sorun Geçiyor

Beslenme ve diyet uzmanı Deniz Özdemir'in önerdiği Ayva ve Limon ile yapılan ballı karışımın sayısız faydası çıktı. Bakın faydaları nelermiş. İşte Ballı Ayva ve Limon tarifi...

Ayva ve Limonu Balla Karıştırıp Yerseniz O Sorun Geçiyor
Yayınlanma Tarihi : 18 Eylül 2021 16:08

Bugün sizler için benim için oldukça etkili olan bir tarifi paylaşacağım. 

Tarifi İhlas Haber Ajansı'ndan aldım. Havaların yavaş yavaş soğumaya başladığı ve bir gün sıcak bir gün soğuk olduğu bu günlerde eminim birçok kişi boğaz ağrısı veya boğazında gıcıklanma yaşıyordur. Bende her sene yaz ayının bitmesiyle başlayan bu sıkıntılar en az 1 ay sürerdi. Ancak bu tarif ile çok kısa sürede kronikleşen bu sorundan kurtuldum.

Hastalıklara karşı her zaman doğal çözümlerden yanayım. Elbette çözebileceklerime inandıklarım için... Tarifteki Ayva ve Limon adeta C vitamini deposudur. Özellikle Ayva, potasyum ve selenyum açısından zengindir. Her ikisi de bağışık sistemi için oldukça faydalı. Balın faydalarını anlatmaya sayfalar yetmez. En bilineni ise güçlü bir antioksidan kaynağı oluşudur. Hal böyle olunca ne boğaz ağrısı kalıyor ne de gıcıklanma.

Boğaz ağrısı için paket paket hazır pastillere para harcamak yerine sizlerde evde bu kolay ama etkili tarifi denemelisiniz. Umarım deneyince sizler de fayda görürsünüz..

AYVALI LİMONLU KÜR TARİFİ

Malzemeler:

  • 1 Adet Ayva
  • 1 Adet Limon
  • Bir tatlı kaşığı bal

Tarif:

Dörtte bir kadar ayvayı küçük parçalar halinde bölüyoruz üzerine kabukları ile birlikte limon sıkıyoruz.

Dörtte bir limonu aldıktan sonra suyunu sıkıyoruz. Güzelce ekliyoruz ve son olarak da üzerine bal ilave ediyoruz. Iyice birbirine yedirdikten sonra rahatlıkla tüketebilirsiniz

Kış aylarından düşen bağışıklığı arttırmak için karışımlarla boğaz ağrısını en aza indirmek mümkün.

Ballı Ayva ve Limon tarifimiz işte bu kadar... Arkadaşlarınızla bu kolay Ballı Ayva ve Limon tarifimizi paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: İHA

İlgili Haberler