Bakanlık bugüne dek zehirli gıda satan firmaları açıkladı

Bugüne kadar zehirli yiyecekler satmışlar. Gıda yüzsüzleri açıklandı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından taklit veya tağşiş listesini güncelleyerek yayınladı.. Bakanlık hileli ürün satanların E-Devlet üzerinden şikayet edilmesini istiyor

Bakanlık bugüne dek zehirli gıda satan firmaları açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 09 Mart 2022 21:27

Bugüne dek çok sayıda firma açıklanmıştı. Açıklanan firmalar ne yazık ki akıllanmıyor ve insanları zehirlemekten vazgeçmiyorlar.

Bakanlık ise hileci firmalara göz açtırmıyor. Gıda yüzsüzleri listesi basına servis edilirken bir yandan da geniş çaplı bu sahtekarlara karşı soruşturmalar başlatıldı.

Sağlığımızı hiçe sayan firmaların isim değiştirerek tekrar tekrar ortaya çıkmaları ise başka bir rezilliği ortaya koyuyor.

Hileciler dur durak bilmeden gıdalara zehir katmaya devam ediyorlar..

EN ÇOK HİLELİ ÜRÜNLER

Öte yandan en çok hile içeren gıdaların ise paketlenmiş yiyecekler, şeker ürünler, işlenmiş et ürünleri gibi gıdalarla süt ve süt ürünlerinde olması da dikkat çekiyor.

Üstelik bu hileciler sadece büyük şehirlerde değiller. İstanbul, Ankara ve İzmir'in haricindeki küçük kentlerde de hileciler cirit atıyorlar.

BAKANLIK YÜZSÜZLERİ TEK TEK LİSTELEDİ

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamada taklit ve tağşiş yaptığı belirlenen işletmeler ve ürünlerinin parti numaraları açıklandı.

Bakanlık söz konusu açıklamasında ülkede gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığı ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi için, gıda ve gıdayla temas eden madde ve malzemelerin, üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetlerinin büyük titizlikle yürütüldüğü bilgisine yer verdi.

LİSTE OLDUKÇA KABARIK

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan liste kabarık olmasıyla da dikkat çekiyor.

Hileli ürünler içerisinde yer alan et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bitkisel yağ, bal, takviye edici gıdalar ile çikolata gibi gıdalar satan 371 firmaya ait 559 parti ürünün listesi Bakanlığın internet sitesinde yayınlanan raporla duyuruldu.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İFŞA LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ!

YETKİLİLER UYARIYOR

Öte yandan yetkililer listede yer alan ürünleri satan işletmelerin ihbar edilmesi konusunda da uyarıda bulundular. İhbar ve Şikayetler için ise E-Devlet üzerinden CİMER adres gösterildi.