Başkentliler Hayranlıkla İzledi! 35 Metre Yükseklikte Dans Ederek Resim Yaptılar

Fransız performans sanatçı grubu Les Passagers, Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında başkentlileri hem hayran bıraktılar hem de yüreklerini hoplattılar.

Başkentliler Hayranlıkla İzledi! 35 Metre Yükseklikte Dans Ederek Resim Yaptılar
Yayınlanma Tarihi : 11 Haziran 2022 22:45

Fransız performans sanat grubu Les Passangers, Ankara'da bir başarıya daha imza attı. Başkent Kültür Yolu Festivali'ne misafir olan grup, 35 metre yükseklikte hem dans ettiler hem de resim yaptılar.

Anadolu Ajansı'ndan İsa Toprak'ın haberine göre; Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında Ankara'ya gelen Les Passagers, Ulus Meydanı'nda bulunan binada, 35 metre yükseklikte gösteri yaptı.

Festival logosunda yer alan başkentin sembol mekanlarını resmeden "uçan ressamlar", daha sonra izleyenlerin heyecanlı ve meraklı bakışları arasında binadan sarkıtılan ipler üzerinde dans gösterisi yaptı.

Başkentliler gösteriyi meraklı gözlerle izledi, video ve fotoğraf çekti.

Dünyanın dört bir yanında performanslar sergileyen ve yüksek binaları dev bir tuvale dönüştüren Les Passagers, binaları dikey bir sahne gibi kullanarak teatral, koreografi ve resimsel performans sergiliyor.

"Ankara'da Olmaktan Memnunuz"

Gösterinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan grup üyesi Magali Brito, festival kapsamında Ankara'da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Havada akrobasi olarak da bilinen "aerial dans" yaptıklarını belirten Brito, yüksek yerlerde performanslar sergilediklerini kaydetti.

Kaynak:Haber Kaynağı