Bilecik'te Hikmet Turan yetiştirdiği domateslerle herkesi şaşkına çeviriyor

Hobi olarak domates yetiştirmeye başlayan emekli Hikmet Turan herkesi şaşkına çeviren bir ürün elde etti.

Bilecik'te Hikmet Turan yetiştirdiği domateslerle herkesi şaşkına çeviriyor
Yayınlanma Tarihi : 18 Ağustos 2021 17:52

Domates Türk mutfağında büyük yer tutan sebzelerden biri. Genel olarak domates üretimi Türkiye topraklarında oldukça yaygın. Kimi bahçesinde kimi tarlasında kimi serasında kimi de saksıda yetiştirir.

Ancak domatesle ilgili böylesi bir haber daha önce Türkiye'de hiç gündeme gelmemişti. Haberlere konu olan olay Bilecik'te gerçekleşti.

Organik üretim işine giren bir vatandaş hobi olarak domates yetiştirmeye başladı. Ancak yetiştirdiği domatesin bir tanesinin 1 kilo 326 gram olması şaşkınlık yarattı. Yaşanan bu durum tüm domates üreticilerini de şaşkına çevirdi. 


İhlas Haber Ajansı'nın servis ettiği habere göre: Bilecik merkeze bağlı Selöz Köyün'den hobi olarak sebze üreticiliği yapan emekli öğretmen Hikmet Turan 1 kilo 326 gram ağırlığındaki yetiştirdiği pembe domatesle görenleri hayrete düşürdü.

Ürettiği domateslere gözü gibi baktığı anlatan Turan, "Selöz köyünde sulu tarım yapmak isteyenler için büyük bir fırsat.

Göletimizde kapalı devre sulama suyu mevcut ve ilimizde organik ürün yetiştirmeye de elverişli.

Domateste kendi tavuklarımın gübresi kullanıyorum ve bu ürünlerde ilaç yok. Üretmek çok güzel, üretince mutlu oluyorum" dedi.

İhlas Haber Ajansı muhabirlerinden Cem Kaan Toka öte yandan domatesin fotoğrafını çekti ve bu fotoğraf terazi üzerinde çekildi. İşte şaşkına çeviren domatesin görüntüsü ve kilosuna ait bilgiler

87621-aw389229-02-web.jpg