Bilecik'te Kusma ve İshal Vakaları Sağlık Müdürlüğü'nü Alarma Geçirdi

Bilecik'te çok sayıda kişinin kusma ve ishal şikayetiyle hastaneye başvurmasının ardından İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince başlatılan saha araştırması sürüyor.

Bilecik'te Kusma ve İshal Vakaları Sağlık Müdürlüğü'nü Alarma Geçirdi
Yayınlanma Tarihi : 10 Şubat 2022 18:54

Bilecik'te son dönemde artan İshal vakaları il yönetimini alarma geçirdi. İl genelinde ishal olan ve kusan vatandaşların sayısının artması panik yarattı. Ekipler bunun nedenini araştırmaya başladılar.

BİLECİK (AA) - Şubat ayı başından itibaren kentte yaşayan çok sayıda vatandaşın ishal ve kusma şikayetleriyle hastanelere müracaatı üzerine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan saha araştırması, Sağlık Bakanlığınca görevlendirilen doktorlardan oluşan 3 kişilik ekibin koordinasyonunda yapılıyor.

İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı 25 ekip, hastalığı geçiren kişilerin adreslerine giderek rahatsızlıklarının neden kaynaklandığını belirlemek amacıyla çeşitli sorular yöneltiyor.

Söz konusu çalışmada hastaların rahatsızlık süresince yaşadıkları sağlık şikayetlerini soran ekipler hastaların, hangi suyu kullandıklarını, yedikleri yiyecekleri, katıldıkları organizasyonları ve oturdukları adres çevresinde herhangi bir altyapı çalışması olup olmadığına dair sorulara yanıt arıyor.

Sağlık şikayetleri nedeniyle Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine ishal ve kusma şikayetleriyle başvuran kişiler, ayakta tedavilerinin ardından taburcu ediliyor.

Bu arada, kusma ve ishal şikayetiyle hastanede yatan hasta bulunmadığı bildirildi.

Şehirde alınan su numunelerinin Ankara'daki Merkez Laboratuvara gönderildiği sonuçlarının henüz çıkmadığı öğrenildi.

Kişilerin neden rahatsızlandığının henüz netleşmediği, durumun tespiti için çalışmaların devam ettiği ifade edildi.

Yavuz Emrah Sever

Kaynak:Haber Kaynağı