Bilim İnsanları Açıkladı! En Doyurucu ve besleyici 5 besin!

Besleyici besinler özellikle diyet yapanlar tarafından merak ediliyor. İşte Bilim insanlarının yurt içi ve yurt dışında yaptıkları araştırmalar sonucu en besleyici besin olarak duyurduğu o yiyecekler.

Bilim İnsanları Açıkladı! En Doyurucu ve besleyici 5 besin!
Yayınlanma Tarihi : 04 Aralık 2021 17:08

Kilo vermek isteyenler genellikle doyurucu besin arayışı içerisine giriyorlar. Diyet yemekleriyle doymadıklarını belirtiyorlar. Bilim insanları ise doyurucu ve besleyici besinleri açıkladılar. Yapılan araştırmalarla doğruluğu kanıtlanmış bu besinleri Akşam gazetesi yayınladığı bir haberle duyurdu.

Peki bu doyurucu besinler hangileridir?

Brokoli.. Ancak bilinen brokoliden farklı olan Uzun Saplı brokoli. Bu sebzenin sapları daha uzun ve çiçek kısmı ise daha küçüktür. 

Doğal sakinleştirici olarak bilinen kabak çekirdeği de doyurucu besinler arasında yer almaktadır.

Şimdiler de güzel kokmasıyla kafelerde baş köşeye konan bitkilerden olan fesleğen de kalbi korumakta ve mantarla bakteriye karşı etkili olmaktadır. Ayrıca doyurucu besinler arasında yer almaktadır. 

Fiyatı şimdilerde oldukça yüksek olan Bademde diyet yapanlar için önerilmektedir. Doyurucu bir besin olan badem aynı zamanda doymamış yağ asitleri bakımından zengindir. Bademin kalp ve damar rahatsızlıklarıyla aynı zamanda diyabete de iyi geldiği bilinmektedir. 

Chia tohumunun mucizesini artık bilmeyen yok. Yoğurtla karıştırılıp tüketildiğinde bu minik siyah tohumlar gün boyu tok tutmaktadır. Lif bakımından zengin olan Chia tohumları aynı zamanda zengin bir protein kaynağıdır. Bu yüzden çok sayıda diyet restoranında bu minik ve etkili tohumlara rastlamanız mümkündür.. 

Ayrıca Tok Tutan Yiyecekler Arasında Beslenme Uzmanlarına Göre Aşağıdaki Yiyeceklerde Yer Almaktadır.

Lor Peyniri ve Yulaf Ezmesi aynı zamanda Yumurtada doyurucu besinlerdendir. Kuru yemişlerle kuru baklagiller de hem doyurucu hem de tam bir vitamin deposu besinlerdir. 

Değeri pek bilinmese de Avakado meyvesi de son derece doyurucu bir meyvedir...