Bill Gates'ten Korkutan Çıkış Yeni Pandemi Uyarısı Yaptı

Bill Gates gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Gündeminde ise pandemi vardı. Bill Gates adeta panik pompaladı..

Bill Gates'ten Korkutan Çıkış Yeni Pandemi Uyarısı Yaptı
Yayınlanma Tarihi : 14 Eylül 2021 19:10

Bill Gates Korona virüs salgını sonrası açıklamalarıyla dikkat çeken isimler arasında yer alıyor.

Hemen hemen yaptığı her açıklama gündem olan Milyarder iş adamı Bill Gates bu kez korona salgını haricinde yeni bir pandemiye dikkat çekti.

Dünyanın yeni bir pandemiye ise hazır olmadığını öne sürdü.

Bill Gates tarafından yapılan açıklamalar sadece ABD ve Avrupa Medyasında değil Türkiye medyasında da manşetlere oturdu.

Konuyla ilgili çok sayıda haber yayınlarken açıkçası açıklamalara Ulusal Post olarak herhangi bir nokta veya virgül koymadan paylaşmak istiyoruz.

Hürriyet gazetesi Bill Gates tarafından yapılan açıklamaları haberleştirerek pandemiyle ilgili Bill Gates'in görüşlerini şu ifadelerle paylaştı.

İşte Hürriyet'in yayınladığı o haber

Tarih, 2015 yılında Kovid-19 benzeri bir salgına karşı hazırlıklı olmadığımızı belirten ve uyarılarda bulunan Gates'i haklı çıkardı.

'BİR SONRAKİ SALGINA HAZIR DEĞİLİZ!

The Wall Street Journal'da yer alan habere göre, Gates şimdi de bir sonraki pandemiye hazır olmadığımızı söylüyor.

'Salgın hazırlıklarına gösterilen ilginin beklediğimden daha düşük olmasından biraz endişeliyim' diyen Gates, dünyanın bir sonraki pandemiye hazır hale gelmesi için 100 günde aşı üretme, diğer 100 günde ise bunu milyarlarca insana sunabilme kapasitesine ulaşması gerektiğinin altını çizdi.

Gates'e göre bu kapasiteye sahip fabrikaları kuracak yeteneğe sahibiz. Ancak tek eksik olan şey henüz bu konuda gerekli adımların atılmaması.

Öte yandan Türkiye ve Dünyanın dört bir yanında salgın artmaya devam ederken bir yandan da aşılama çalışmaları hız kesmeden sürüyor. Şimdilerde gündeme üçüncü ve dördüncü doz aşılama çalışmaları getirilse de çok sayıda bilim insanı 3.doz veya dördüncü doz aşı konusunda  şüpheli yaklaşıyor.