Bir Çok Ünlü Kullanarak Zayıfladı Üstelik 2 Kaşıkla Kabızlığı Bile Önlüyor

Keten tohumu Türk mutfağında gerçekten de oldukça şifalı bitkilerden biri. Bir çok ünlünün zayıflama sırrı da o. Yoğurtla birlikte tüketilince bakın ne gibi etkileri var.

Bir Çok Ünlü Kullanarak Zayıfladı Üstelik 2 Kaşıkla Kabızlığı Bile Önlüyor
Yayınlanma Tarihi : 07 Eylül 2021 19:38

Keten tohumunun sayısız faydası bulunuyor. En önemli faydalarından biri zayıflamaya yardımcı olması ve kabızlığı önlemesi.

Sindirim sistemine olumlu katkıları bulunan keten tohumundan üstelik 2 yemek kaşığı tüketmek bile yeterli oluyor.

Çok sayıda uzmanın güvenli bitkiler arasında sıraladığı keten tohumu bir çok kişi tarafından kullanılıyor.

Özellikle zayıflayan çok sayıda ünlünün yardımcısı olan keten tohumunu tüketmek ise son derece basit.

Bu konuda Akşam gazetesi bugün bir haber yayımlayarak keten tohumunun nasıl tüketilmesi gerektiği hakkında bilgiler verdi.

İşinize yarar düşüncesiyle sizlerle paylaşıyoruz.

KETEN TOHUMU NASIL TÜKETİLEBİLİR? 

Yapmanız gereken aslında çok basittir bunun için Keten tohumunu 2 yemek kaşığı ıslatıp beklettikten sonra salata ve yoğurt ile karıştırıp tüketebilirsiniz.

Unutmadan bir hususa dikkat çekmekte fayda var Keten tohumundan yeterince faydalanmak isteyenler filizlenmiş keten tohumu kullanır.

Ayrıca Keten tohumunu filizlenmesi için ılık su içerisinde 10 dakika bekletmeniz gerekmektedir. Önemli bir uyarı da midesinde problem olanlar içindir çünkü Keten tohumu mide sorunlarına da yol açabileceğinden herhangi bir hastalığı olanlar uzmana danışarak tüketmelidir. Keten tohumunun başlıca faydaları arasında Tokluk hissi vermesi yatmaktadır. Zayıflamaya da yardımcı olan keten tohumu aynı zamanda egzamaya karşı da iyi bir tedavi edicidir. Bağışıklığı koruyan keten tohumu son dönemin en popüler bitkilerindendir.