Bir Tutamıyla 3 Dakikada Ağrıyı Yok Ediyor

Diş ağrısı çoğu zaman can sıkıcıdır. Evde diş ağrısına karşı uygulanabilecek en etkili yöntem 1 çay kaşığı kadar tuzlu suyla yapılan gargaraymış meğer..

Bir Tutamıyla 3 Dakikada Ağrıyı Yok Ediyor
Yayınlanma Tarihi : 07 Ocak 2022 21:53

Genç yaşlı herkesin başına diş ağrısı sorunu gelebiliyor. Bu sorundan kurtulmak için alternatif çözümler son dönemde en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. 

Diş ağrısı çoğu zamanlarda can sıkıcı olabilir. Diş ağrısından kurtulmak için evde yapılabilecek bazı yöntemler var.

En doğru çözüm kuşkusuz bir diş doktoruna gitmektir. Ancak bazı durumlarda diş ağrısı gece tutabiliyor. Bu durumda evde yapılabilecek uygulamalar ön plana çıkıyor.

Sabah gazetesinde yayınlanan bir haberde diş ağrısına karşı evde yapılabilecek yöntemler sıralandı. 

TUZLU SUYLA GARGARA

Bir tutam tuzu bir bardak ılık suya ekleyin. Ardından iyice karıştırın. Sonrasında bu suyla gargara yapın. Kısa sürede diş ağrısını ortadan kaldıracaktır. Yaklaşık 1 dakika ağzınızı çalkalayın. Bu yöntemi 10 dakika arayla tekrar ettirin.

Ayrıca tuzlu suyla gargara iltihaplanmayı azaltmaya ve oral yaraları iyileştirmeye de yardımcı olabilmektedir. NOT: Tuz olarak kaya tuzu kullanmanız önerilir.. 

DİŞ AĞRISINA KARŞI ETKİLİ DİĞER ÇÖZÜM

Nane çayı ve sallama poşetlerle ağrıyı uyuşturmak mümkün olabilir. Bunu yapmak için ilk olarak kullanılmış bir poşet çayı ağrının olduğu bölgeye uygulamadan önce soğumayı bekleyin. Biraz ılıdıktan sonra uygulayın. 

Dilerseniz dondurucuya koyup bir kaç dakika beklettikten sonra çay poşetini dişinize uygulayın. Bu şekilde daha etkili olacaktır. 

SARIMSAKLA ÜÇ DAKİKADA AĞRIYI YOK EDİN

Sarımsak ve karanfili ezin. İyice karbonat ve tuzla karıştırıp bir macun oluşturun. Sonrasında da etkilenen bölgeye uygulayın. 

İlgili Haberler