Böbrekleri temizleyip makine gibi çalışmasını sağlayan süper besinler!

Böbrek sağlığınız için tüketmeniz gereken bazı sağlıklı besinler var. Bu besinler böbreklerinizi rahatlatacağı gibi makine gibi de çalışmasını sağlayacak.

Böbrekleri temizleyip makine gibi çalışmasını sağlayan süper besinler!
Yayınlanma Tarihi : 11 Kasım 2021 01:40

Böbrekler küçük olmasına rağmen vücudumuz için oldukça önemli organlardır. Onları korumak gerekmektedir. İleride makineye bağlı kalmamak ve onları makine gibi çalıştırmak için sağlıklı besinlerin gücünden yararlanmak gerekiyor. 

Sabah gazetesi böbreklere fayda sağlayan besinler hakkında dikkat çeken bir haber yayınladı. Bu haberde böbreklere faydalı yiyeceklerden söz edildi.

Onlar arasında ilk sırayı elma alıyor. Bünyesinde bolca lif barındıran elma böbrekler için son derece faydalı bir besindir.

Ayrık otunun da vücuttaki toksinleri attığı ve böbrekleri temizlediği belirtiliyor. 

Şimdilerde bolca bulunan bal kabağı da mide dostu olduğu gibi aynı zamanda da böbrek dostudur. Nefesi tazelemesiyle bilinen maydanoz da suyu kaynatılıp içilirse böbreklere son derece faydalıdır.

Kabak çekirdeğinin de böbreklere faydalı etkileri bulunur. Zayıflatıcı etkisi bulunan ada çayı da böbreklerimiz için son derece faydalıdır.

Kalsiyum deposu olan ev yoğurdu da böbrekler için faydalıdır. Unutmadan günlük en az 2.5 ile 3 litre kireçsiz su içmeyi de ihmal etmeyin.

Ayrıca günlük 7 adet yenilen mürdüm eriği de son derece böbreklere faydalıdır. 

İlgili Haberler