Bu tarif çoğu kişi tarafından bilinmiyor! Karaciğeri pırıl pırıl yapıyor

Karaciğer yağlanması dikkat edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Karaciğer yağlanmasına karşı ise 1 kase yoğurtla yapılan harika bir kür tarifi var.

Bu tarif çoğu kişi tarafından bilinmiyor! Karaciğeri pırıl pırıl yapıyor
Yayınlanma Tarihi : 02 Ocak 2022 16:20

Karaciğer vücudumuzun önemli organlarından biridir. Karaciğerdeki yağlanma ve toksin birikmesi zamanla vücudumuzun dört bir yanında sorunlara yol açar. Karaciğerimizi bu yüzden iyi korumamız gerekiyor.

Karaciğer yağlanmasına karşı bazı doğal formüller var. Özellikle yoğurtla yapılan bir kür son dönemde moda oldu.

Bir çok kişi tarafından pek bilinmeyen bu formülü Akşam gazetesi yayınladığı bir haberle duyurdu. Sizlerde yoğurtla yapılan bu kürü arkadaşlarınızla paylaşabilir ve onların yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Karaciğer hayati organlarımızın başında geliyor. Aşırı baharatlı ve paket ürün tüketimi karaciğerde toksin birikimi yapıyor. Karaciğer yağlanmasına neden oluyor. Peki karaciğer nasıl temizlenir? İşte karaciğeri temizleyen sağlıklı kür tarifi...

KARACİĞERİ TEMİZLEYEN KÜR TARİFİ

MALZEMELER

1 kase yoğurt

2 diş sarımsak

3 kaşık yulaf ezmesi

2 dal maydanoz

YAPILIŞI

2 diş sarımsağı küçük küçük doğrayın. Maydanozları 5 parçaya bölün. Tüm malzemeleri yoğurdun içerisine atın. Şimdiden afiyet olsun.

ZEYTİNYAĞI FORMÜLÜ

Öte yandan zeytinyağının da karaciğeri temizleyen bir özelliği bulunmaktadır. Bu yüzden yapacağınız bu karışımın içerisine 1 çorba kaşığı kadar organik zeytinyağı ilave etmeyi de ihmal etmeyin. Zeytinyağının sindirim sistemi ve bağışıklık sistemine faydaları saymakla bitmiyor. Karaciğeri onaran zeytinyağı başlı başına doğal bir mucize olarak karşımıza çıkıyor. 

Deneyecek herkese şimdiden şifa olsun.