Bugün vefat eden Kraliçe II. Elizabeth, Atatürk hakkında ne düşünüyordu? İlk kez ortaya çıkan sözler

Birleşik Krallık Kraliçesi II. Elizabeth, 96 yaşında vefat etti. İngiltere şimdi onun ardından büyük bir yas dönemine girdi.

Bugün vefat eden Kraliçe II. Elizabeth, Atatürk hakkında ne düşünüyordu? İlk kez ortaya çıkan sözler
Yayınlanma Tarihi : 09 Eylül 2022 02:04

Ölürse ne olacak haberleri bir türlü gündemden düşmüyordu. 70 sene boyunca hüküm süren Birleşik Krallık Kraliçesi II. Elizabeth hayatını kaybetti.

Birleşik Krallık Kraliçesi II. Elizabeth'in ölümü Türkiye'de de gündem oldu. Twitter platformunda 1 milyondan fazla mesaj paylaşıldı

Birleşik Krallık Kraliçesi II. Elizabeth'in ölüm haberini Türkiye'de ilk duyuran isim ise oyuncu Berna Laçin oldu.

Birleşik Krallık Kraliçesi II. Elizabeth'in ölümünün ardından çok sayıda haber çok sayıda hikaye yazıldı.

Ancak en dikkat çekeni Birleşik Krallık Kraliçesi II. Elizabeth'in Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk hakkındaki açıklamaları oldu.

Habertürk tarafından paylaşılan bir haberde Birleşik Krallık Kraliçesi II. Elizabeth'in Atatürk hakkındaki açıklamalarına yer verildi.

 

Birleşik Krallık Kraliçesi II. Elizabeth, 96 yaşında hayatını kaybetti. Kraliyet ailesi, Kraliçe'nin öğleden sonra huzur içinde öldüğünü duyurdu. Birleşik Krallık'ta bayraklar yarıya indirildi. Kraliçe II. Elizabeth, kraliçe olma şansını amcası VIII. Edward'ın krallığı bırakmasıyla yakaladı. Türkiye'yi 3 kez ziyaret eden kraliçe II. Elizabeth, Atatürk'ü çok yakışıklı bulduğunu söyledi