Bulaşık makinesini çalıştırırken içine limon kabuğu koymanın şaşırtıcı etkisi! Deneyin işe yarıyor

Bulaşık yıkarken uygulayacağınız bu harika temizlik sırrı mucizeler yaratacak! Bulaşık makinenizi çalıştırmadan önce içerisine bir dilim limon kabuğu eklemelisiniz! Çok şaşıracaksınız

Bulaşık makinesini çalıştırırken içine limon kabuğu koymanın şaşırtıcı etkisi! Deneyin işe yarıyor
Yayınlanma Tarihi : 21 Mayıs 2022 22:49

ULUSALPOST.COM/ Bulaşık makineleri hayatımızı kolaylaştıran elektrikli ev aletlerinden biridir. Bulaşık makinelerini çalıştırırken uygulayacağınız küçük bir sır bulaşık makinenizin içerisindeki tüm kötü kokuları ortadan kaldıracak. Aynı zamanda bulaşık makinenizin çok daha temiz olmasını sağlayacak.

Bulaşıklarınızın da çok iyi yıkanabileceğine emin olabilirsiniz!

Peki bulaşık makinesinin içerisine neden bir dilim limon kabuğu eklenmeli? Bu yöntem ne işe yarıyor? Yayınladığı sıra dışı haberlerle dikkat çeken Posta gazetesi yine herkesin işine yarayacak küçük bir paylaştı. Sizlerde bulaşık makinesini çalıştırmadan önce mutlaka bu küçük sırrı uygulayın. Farkı anında göreceksiniz. Sosyal medyada da popüler olan söz konusu uygulamayı sözü daha fazla uzatmadan sizlerle paylaşmak istiyoruz. İşte bulaşık makinesine limon eklemenin çok ama çok şaşırtıcı faydaları

han-lahandoe-y-spqmqtfjs-unsplash-001.jpg

Limon! Bunu öğrendikten sonra limon kabuklarını çöpe atmayı bırakacaksınız. İnatçı lekeleri kolayca çıkarıyor, parlatıyor, mis gibi kokmasını sağlıyor    

Bulaşık makinesine koyacağınız limon kabuğu ya da bir limon dilimi kirli bulaşıklarınızın makineden tertemiz ve hiç leke olmadan çıkmasını sağlayacaktır. Tek yapmanız gereken limonu bardak rafına ya da çatal-kaşık bölmesine koymak ve makineyi normal olarak çalıştırmak.

Üstelik limon bulaşıklarınızın tertemiz olmasına yardımcı olmakla kalmıyor, onların mis gibi bir limon kokusuyla makineden çıkmasını sağlıyor.  

Neden limon? 


Limonun asidik yapısı onu pH 2 değerine sahip doğal ve etkili bir temizlik maddesine dönüştürüyor. Böylelikle antibakteriyal bir özellik taşıyan limon sadece mikropları öldürmekle kalmıyor, ayrıca bulaşık makinesinin çeşitli bölgelerine saklanmış bakterileri de dezenfekte ediyor. Kısacası limon sayesinde bulaşıklardaki inatçı lekeler çıkıyor ve üstüne bir de parıl parıl parlıyorlar.  

Limonun asidik yapısı onu pH 2 değerine sahip doğal ve etkili bir temizlik maddesine dönüştürüyor. Böylelikle antibakteriyal bir özellik taşıyan limon sadece mikropları öldürmekle kalmıyor, ayrıca bulaşık makinesinin çeşitli bölgelerine saklanmış bakterileri de dezenfekte ediyor.

Kısacası limon sayesinde bulaşıklardaki inatçı lekeler çıkıyor ve üstüne bir de parıl parıl parlıyorlar.  

Şaşırdınız değil mi? Evet bu bilgileri arkadaşlarınızla da paylaşıp onlarında yararlanmasını sağlayın! Böylelikle onların da bulaşıkları misler gibi olacaktır. 

Kaynak: POSTA