Büyük Bir Hata Kaynamış Yumurta Suyunu Dökmeyin Nedeni şaşırtacak

Kaynamış Yumurta veya haşlanmış yumurta Türk mutfağında çokça tükettiğimiz besin. Ancak kaynamış yumurtanın suyunu dökerek hata yapıyoruz

Büyük Bir Hata Kaynamış Yumurta Suyunu Dökmeyin Nedeni şaşırtacak
Yayınlanma Tarihi : 11 Ağustos 2021 01:24

Sadık Şimşek derledi : Haşlanmış yumurtayla güne başlamanın sayısız faydaları bulunuyor. Haşlanmış yumurtanın faydaları arasında kas ve kemik sağlığına faydalı olması listenin ilk başındadır. Kaslara faydalı olan haşlanmış yumurta protein deposudur. Bu kapsamda en ucuz protein deposu diyebiliriz: 

Öte yandan göz sağlığı için oldukça faydalı olan haşlanmış yumurta göz bozukluklarına karşı da büyük faydalar sağlamaktadır. İyi kolesterolü yükselten haşlanmış yumurta aynı zamanda kalp sağlığını korumaktadır:

Haşlanmış yumurtanın faydalarını öğrendik gelin isterseniz şimdi de haşlanmış yumurtanın suyunun faydalarını öğrenelim

***********

ÇİÇEKLERİ BESLER

Sözcü'de yer alan habere göre Yumurta suyunun içerisinde yer alan kalsiyum bitkiler içinde oldukça faydalı. Bu yüzden Sade su yerine bitkilerinize döktüğünüz kaynamış yumurta suyu bitkilerinizi beslemeye yardımcı olacak ve bitkilerinizin uzun süre canlı kalmasını sağlayacaktır.

SAÇINIZA UYGULAYABİLİRSİNİZ

Evet yanlış duymadınız Ulusal Post tarafından sıkça saç sağlığı üzerine yazılar yayınlandığını görmüşsünüzdür. Bu yüzden faydalı bir öneri daha sunuyoruz size Kaynattığınız yumurta suyunu boşa değil saçlarınıza dökün.

Bunun en büyük nedeni Bol miktarda protein içeren yumurta suda kaynatıldığında protein çözülür ve saçlarınız oldukça canlı görünmesine yardımcı olacaktır.

Kaynamış yumurta suyu Özellikle de kuru saçlar için faydalı bir ilaçtır denilebilir. Sözü fazla uzatmadan yumurta suyu ile daha parlak ve ışıltılı saçlara kavuşabileceğinizi söyleyebiliriz:   

KİREÇ PROBLEMİNİ ORTADAN KALDIRABİLİR

Ayrıca kaynamış yumurta suyu ile tencere ve çaydanlıklardaki kireç yok edilebilir. Bunun için ise kolay bir tarif var. İlk olarak kabın içerisine yumurta kabuklarını alarak kaynatın ve içerisine sirke ekleyin. Bu yöntem sayesinde kirecin kısa sürede ortadan kalktığını görmüş olacaksınız:

Görüldüğü gibi kaynamış yumurta suyunun  çok sayıda faydası bulunmaktadır. Sizlerde arkadaşlarınızla kaynamış yumurta suyuyla ilgili bu bilgileri paylaşabilirsiniz..

İlgili Haberler