Canan Karatay kesin konuştu! Kilo verdiren ve tok tutan besinleri açıkladı

Canan Karatay tarafından yapılan açıklamalar gündem olmaya devam ediyor. Karatay'a göre gün boyu tok tutan besinler belli oldu. Börek ve Poğaça yiyenlere ise bir kötü haberi var..

Canan Karatay kesin konuştu! Kilo verdiren ve tok tutan besinleri açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 12 Mart 2022 23:09

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Bu yüzden kahvaltının mutlaka yapılması gerekiyor. Ancak kahvaltıda tüketilen börek ve poğaça gibi yiyecekler hem kilo yaptığı gibi hem de gün boyu acıkmaya neden oluyor.

Bu yüzden de tok tutan besinler araştırılıyor. Kahvaltının gerçekten de önemi çok büyük. Sağlıklı beslenme denilince akla gelen ilk isimlerden biri de Canan Karatay..

Ancak Canan Karatay'ın kahvaltıyla ilgili uyarıları boğazına düşkün olanların canını sıkacak türden.

Özellikle de kahvaltıda simit ve poğaça yemeden duramayanlar çok üzülecek. Çünkü Canan Karatay tarafından açıklanan kahvaltı önerisinde ne poğaça var ne börek var. Ancak sağlık dolu besinler var.

Canan Karatay katıldığı bir etkinlikte beslenme üzerine yine uyarılarda bulundu. Canan Karatay uyarısında özellikle kahvaltıyla ilgili önemli bilgiler verdi. Kahvaltıda gün boyu tok tutan besinleri açıklayan Canan Karatay ayrıca bu kahvaltı önerisinde börek ve poğaça gibi hamur işlerine de büyük bir çizik attı.

Karatay, şunları kaydetti:

“Karatay kahvaltısı sağlıklı olan peynir, zeytin, yağ ve de yumurta ve de mevsiminde sebze yendiği zaman, peynirin yanında ekmek yok, peynirin yanında poğaça yok, börek yok, tahıl grubu yok.

Peynirin yanında ne var. Koskoca kaselerle fındık fıstık var. Ceviz var. Bunlar bol bol peynirle beraber yenildiği zaman sizi tok tutar.

Çünkü acıktırmaz. Siz ekmek yedikçe acıkırsınız. Siz ekmek yedikçe acıkırsınız, doymadım dersiniz. Ama benim söylediğim sabah kahvaltısı yaptığınız zaman bütün gün genç, dinç ve aklınız başında dolaşabilirsiniz”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı