Canan Karatay kilo vermek isteyenleri uyarıyor! Hayatınıza mal olabilir

Prof. Dr. Canan Karatay, fazla kilolarından kurtulmak ve sağlıklı beslenmek isteyenlere önemli tavsiyelerde bulundu. Ünlü profesör, uyurken bile kilo verilebileceğini belirtiyor.

Canan Karatay kilo vermek isteyenleri uyarıyor! Hayatınıza mal olabilir
Yayınlanma Tarihi : 31 Ocak 2022 23:35

Kilo vermek isteyen çok sayıda kişi sağlıklı yollardan kilo vermenin yollarını araştırıyor. internet ortamında ne yazık ki doğru bilgiye ulaşabilmek pek kolay değil.

Sağlıklı kilo vermek isteyenler güvenilir kaynakları araştırırken Canan Karatay tarafından yapılan açıklamalar ise bir adım daha öne çıkıyor.

Bugüne kadar açıkladığı çok sayıda bilgi büyük önem taşıyan Canan Karatay bu kez kilo vermek isteyenlere önemli uyarılarda bulundu. Canan Karatay tarafından yapılan açıklamalar kilo vermekte güçlük çekenleri yakından ilgilendiriyor. 

Bir çok uzman kilo vermeye karar verenlerin ilk yapması gerekenin uzman bir doktora başvurması gerektiğinin altını çizer. Ki bu olması gerekendir. Bir başka deyişle x yiyeceği bir kişide kilo yapmazken sizde kilo yapabilir.

Yine aynı şekilde x içeceği bir kişinin midesine zarar vermezken size zarar verebilir. Unutmayın herkesin bünyesi farklıdır.

Son günlerde birçok kişinin yakındığı gibi diyete ve egzersize rağmen kilo veremiyorsanız Prof. Dr. Canan Karatay'ın önerileri ile bu sorununuz ortadan kaybolacak.

1950103.jpg

D VİTAMİNİ ALMAYA ÖZEN GÖSTERİN
D vitamini eksik ise zayıflamak çok zor. Bunun için yaz aylarında güneşten sık sık faydalanmalı, kışın ise takviyeler ile D vitamini ihtiyacınızı gidermelisiniz. D vitamini içeren yiyecekler arasında balık, süt, tereyağı, yulaf ezmesi ve yumurta gibi yiyecekler yer alıyor.

Light ürünler kullanmayın
Canan Karatay'a göre aspartam olarak bilinen E-951 kodlu katkı maddesinin zehirden bir farkı yok. Vücuda girdiği anda alkole dönüşen bu katkı maddesi yapay tatlandırıcılarda ve light ürünlerde sıklıkla bulunuyor. Kanser hücrelerini besleyen bu maddelerden uzak durmanız için light ürünleri tüketmekten sakınmalısınız.

2453314.jpg

AMBALAJLANMIŞ GIDALARI TÜKETMEYİN
Günlük hayatımızda sıklıkla tükettiğimiz ambalajlı gıdalar kısırlıktan kansere kadar birçok önemli sağlık sorununa yol açabiliyor. Sağlıklı bir yaşam için ambalajlı gıdalardan uzak durmanızda fayda var.

YEMEK SAATLERİNİ ATLAMAYIN
Kilo vermek isteyenlerin dikkat etmesi gereken konulardan birisi yemek yemek saatleri. Yağ yakıcı hormon olarak bilinen leptinin aktif olduğu saatlere göre bir beslenme düzeni oluşturarak kilo vermek mümkün. Gece vakti leptinin aktif olması ile uykunuzda kilo verebilirsiniz. Leptinin gece aktif olabilmesi için ise akşam 8'den sonra hiçbir şey yememeniz gerekiyor.

(YENİ AKİT)

İlgili Haberler