Canan Karatay : Turp üzerine yağ sürüp yenirse...

Canan Karatay kış aylarında soğuklardan koruyan sırrı açıklıyor! Karatay: Tereyağını turpa sürüp kahvaltıda yiyin

Canan Karatay : Turp üzerine yağ sürüp yenirse...
Yayınlanma Tarihi : 24 Ocak 2022 19:51

Canan Karatay  kış sebzelerinden biri olan turp hakkında şaşırtan bir tavsiyede bulundu. Turp gibi olmak için turp yenilmesini öneren Canan Karatay yapmış olduğu açıklamada ''Kış mevsimi geldi. Artık kahvaltıda turpa sürüp yenilmesi gerekiyor" ifadelerine yer veriyor.

Peki neden kış aylarında turp tüketilmeli?

Kış aylarında ciltte kuruma meydana gelir. Cilt üzerinde başta egzama olmak üzere çok sayıda rahatsızlık baş gösterebilir. Kış aylarında bir çok  kişinin cildinde sorun oluştuğu gözlemlenir. Turp ise cilt güzelliği için mucize bir sebzedir.

1526915.jpg

Besin değeri yüksek olan turp aynı zamanda gün boyu tok tutar. Karaciğer ve mideyi temizleyen turp, bronşit ve öksürük gibi rahatsızlıklara da iyi gelir. Bu yüzden kış aylarında bolca turp tüketmek gerekir. Tereyağına sürerek turp yerseniz vücudunuz doğal bir enerji edinmiş olur.

TURPLU TEREYAĞI NELERE FAYDALI? 

Tereyağı, bağışıklık sistemini güçlendiren bir besindir: Kış hastalıklarından koruyan tereyağı özellikle kış sebzelerinden turpla birlikte tüketilirse vücudun çelik gibi sağlam olmasını sağlar.

1629622-001.jpg

Bu yüzden özellikle kahvaltılarda turp tüketirken, üzerine tereyağı sürüp tüketmeyi ihmal etmeyin. Gereksiz şekerli gıdalar yerine kış aylarında turp tüketerek sağlığınızı koruyabilirsiniz.