Canan Karatay uyarıyor! Her kahvaltıda mutlaka tüketilmeli

Sağlıklı beslenme konusunda yaptığı açıklamalarla dikkat çeken bilim insanı Canan Karatay yine ezber bozacak bir çıkış yaptı. Kahvaltıda kırmızı et tüketilebileceğini belirten Canan Karatay kahvaltıda tüketilmemesi gereken besinleri de açıkladı.

Canan Karatay uyarıyor!  Her kahvaltıda mutlaka tüketilmeli
Yayınlanma Tarihi : 03 Şubat 2022 19:16

Kahvaltıda et tüketilir mi tartışması son günlerde sosyal medyanın gündem maddelerinden biri. Canan Karatay bu tartışmaya son noktayı koyuyor.

Canan Karatay'ın kahvaltıda kırmızı et tüketimiyle ilgili neler düşündüğü belli oldu.

İhlas Haber Ajansı'nın aktardığı bir habere göre; Prof. Dr. Canan Karatay, Artvin Kredi Yurtlar Kurumu tarafından ‘Kendine İyi Bak’ adlı gençlik söyleşisi için Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencileriyle soru cevap şeklinde bir görüşme gerçekleştirdi. Bu toplantıda en dikkat çeken soru ise kahvaltıda kırmızı et tüketilebilir mi sorusuydu.

Canan Karatay söz konusu toplantıda ezber bozacak bir çıkış yaparak kahvaltıda et tüketilmesini normal karşıladı. Ancak bir uyarısı da vardı. 

2691978.jpg

Konuyla ilgili açıklamasında Canan Karatay "Normalde kahvaltıda et yenir bunun hiçbir sakıncası yoktur. Sadece yanında pilav, ekmek, patates kızartması yemeyin" ifadelerine yer verdi.

Patates kızartması ve pilav konusunda uyarılarda bulunmayı ihmal etmeyen Canan Karatay en dikkat çeken uyarıyı ise ekmek için yaptı.

Ekmek Türk mutfağında üç öğünde de yer alan bir besin. Ancak Canan Karatay ekmek karşıtı açıklamalarıyla biliniyor.

Karatay daha önce de Ekmek yerine Ceviz tüketilmesini önermiş ve bu çıkışıyla uzun bir süre gündem olmayı başarmıştı. 

2214451-001.jpg

KAHVALTIDA MUTLAKA TÜKETİLMELİ

Özellikle Canan Karatay cevizin tok tutan bir besin olması nedeniyle kahvaltıda mutlaka tüketilmesini öneriyor.. 

İlgili Haberler