Canan Karatay, Zeytinyağındaki gerçeği açıkladı! Herkes çok yanılmış

Dünyanın en sağlıklı besinlerinden biri olan Zeytinyağı hakkında Canan Karatay ezber bozacak gerçeği açıkladı.

Canan Karatay, Zeytinyağındaki gerçeği açıkladı! Herkes çok yanılmış
Yayınlanma Tarihi : 31 Mart 2022 18:47

Zeytinyağı dünyanın en sağlıklı besinlerinden biri olsa da bazı beslenme uzmanları kilo aldırdığını öne sürüyor. Oysa bu doğru değil. Zeytinyağı asla kilo aldırmayacağı gibi aksine kilo verdirmeye yardımcı oluyor.

Sindirim sistemi, bağışıklık sistemi açısından büyük faydaları bulunan Zeytinyağı dünyanın en sağlıklı besinlerinden biridir.

Zeytinyağının zaman zaman anne sütü kadar faydalı olduğunu belirten Canan Karatay ise yanlış bilinen gerçeği anlattı.

ZEYTİNYAĞI KİLO ALDIRMAZ

Canan Karatay: Hakiki köy zeytinyağı ve tereyağı kilo aldırmaz


Posta'da yer alan habere göre; Canan Karatay zeytinyağıyla ilgili yapmış olduğu açıklamada ''Vücudunuzun ve hücrelerinizin ihtiyacı olan enerjiyi sağlıyor. Hakiki köy zeytinyağı, köy tereyağı kilo aldırmaz. Bunu Türkiye'nin kafasına, beynine işlemek mecburiyetindeyiz'' ifadelerine yer verdi.

HATTA ZEYTİNYAĞI KİLO VERDİRİYOR

Canan Karatay'ı doğrulayan bilgiler de var. Çok sayıda uzman zeytinyağının aç karnına içilmesi durumunda kilo verdirdiğini söylemektedir. 

Sabah aç karnına 1 çorba kaşığı tüketilen zeytinyağı zamanla fazlalıklarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Zeytinyağının sabah aç karnına tüketilmesi ayrıca sindirimi de kolaylaştırmaktadır. Tüm bununla birlikte zeytinyağı kabızlık sorununu da ortadan kaldırmaktadır.

Zeytinyağının en önemli faydalarından da biri budur zaten. Bağırsak sağlığına iyi gelmesi. Ayrıca zeytinyağı karaciğeri de onarmaktadır. Karaciğer yağlanmasının önüne geçen zeytinyağı yeryüzündeki en faydalı besinlerden biridir.

ZEYTİNYAĞI İÇEMEYENLERE TAVSİYE

Öte yandan bazı kişiler zeytinyağı içemediklerini belirtmekteler. Eğer sizlerde onlardan biriyseniz zeytinyağını salatalarınıza veya çorbalarınıza ekleyebilirsiniz. Bu şekilde de zeytinyağının faydalarından yararlanabilirsiniz.

Çorbanıza 1 kaşık ekleyeceğiniz zeytinyağı da sabah aç karnına içeceğiniz zeytinyağıyla aynı işlevi görecektir. 

İlgili Haberler