Canan Karatay'dan Korkutan Uyarı! Kansere Yol Açan Besini Açıkladı

Canan Karatay yaptığı açıklamada özellikle yaz aylarında tüketilen domates için uyarılarda bulundu. Kışın domates tüketilmemesi gerektiğinin altını çizen Canan Karatay bunun nedenini de açıkladı.

Canan Karatay'dan Korkutan Uyarı! Kansere Yol Açan Besini Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 15 Şubat 2022 21:19

Canan Karatay yine Türkiye gündeminde. Karatay'ın yıllar önce yaptığı açıklama Haber7 ve İnternet Haber gibi siteler tarafından tekrar gündeme getirildi. Canan Karatay'a göre yaz aylarının popüler besini domates kış aylarında tüketilmemeli..

İnternet haber'in aktardığı habere göre; Sebze ve meyveleri mevsiminde tüketmemek hastalıklara neden olabiliyor. Canan Karatay mevsiminde tüketilmeyen domates için uyarıda bulunarak kansere yol açabileceğini açıkladı.

3073983-001.jpg

Konuyla ilgili uyarılarına devam eden Canan Karatay kış aylarında tüketilen domateslerin ilaçlı bir şekilde büyütüldüğünü, tarım zirai ilaçlarının da günümüz hastalıklarından kanserin en önemli tetikleyicisi olduğunu öne sürdü..

KIŞ MEVSİMİNDE TÜKETİLMESİ GEREKEN SEBZELER

Öte yandan Canan Karatay yapmış olduğu açıklamada kış mevsiminde tüketilmesi gereken sebzeleri de açıkladı.

Karatay'a göre kış aylarında tüketilmesi gereken besinler arasında '' lahana, karnabahar, turp, çiğ havuç, soğan ve sarımsak'' gibi sebzeler yer alıyor.

Canan Karatay daha önce de yapmış olduğu bir açıklamada özellikle kış aylarında çokça tüketilen lahananın dünyanın en sağlıklı gıdası olduğunu belirtmişti. 

2207185.jpg

DOMATES ÜRETİCİLERİNDEN TEPKİ

Canan Karatay'ın domatesle ilgili açıklamaları uzun bir süre sonra tekrar gündem olunca , domates üreticilerinin de Canan Karatay'a tepki gösterdiği bir açıklama ortaya çıktı.

3354179.jpg

Konuyla ilgili İhlas Haber Ajansı'na açıklamalarda bulunan bir üretici '' Seralarda üretilen ürünlerin tamamen kimyasalla işi yoktur. Kimyasal kullanmıyoruz. Çünkü seralar kapalı bir alan olduğu için dışarıdan zararlı böcek ve haşerat girmez. Tamamen kontrolümüz altında olduğu için arı ve böcekle üretim yapıyoruz'' açıklamasında bulunarak Karatay'a tepki gösterdi. 

İlgili Haberler