Çarşaflarınızın altına sabun yerleştirin, bakın ne oluyor

Eskiden lavabonun yanı başında dururlardı. Sıvı sabunlara olan ilginin artmasından sonra kimse katı sabun kullanmamaya başladı. Aslında sabun daha iyi. Sıvısıyla karşılaştırınca nedenini daha iyi anlıyorsunuz. İşte katı sabunun faydaları...

Çarşaflarınızın altına sabun yerleştirin, bakın ne oluyor
Yayınlanma Tarihi : 27 Şubat 2023 23:49

Fermuar Sıkışan fermuarlar can sıkıyor. Bunun da önüne sabunla geçmek mümkün. Sıkı fermuarları kolayca açmak için sıkışan yerine önüne ve arkasına sabun sürtmeniz yeterli.


REM uykusu davranış bozukluğu Huzursuz bacak sendromu aslında REM uykusu davranış bozukluğunun bir belirtisidir ve dünya çapında milyonlarca kişiyi etkiler. Uykunuzda bacaklarınızın sürekli hareket etmesini önlemek için çarşafınızın altına sabun yerleştirmeniz yeterli. Kulağa tuhaf gelse de deneyenler işe yaradığını söylüyor.


Bahçede Bahçenizdeki zararlı böceklerden kurtulmak için kimyasal kullanmak zorunda değilsiniz. Kokusu ağır olan sabunları rendelermişçesine bahçeye serpmeniz yeterli.


Gözlük temizliği Gözlük takanlar, cam buğulanmasının ne kadar sinir bozucu olduğunu bilirler. Çoğu da yanlış yöntemleri tercih ederler. Yapılması gereken camın sabunla ovalanması ve ardından da temiz ve kuru bezle temizlenmesi. Aynı şeyi banyo aynaları için de yapabilirsiniz.


Kokusu Çiçekler ve mumlar güzel koksa da onların çok daha iyi bir alternatifi var. Basitçe, koku olan yere sabun bırakabilirsiniz. Tek yapmanız gereken dolabınıza ya da nereye koymak istiyorsanız sabunun etrafını sarmak.


Böcek ısırıkları Böcek ısırıkları can yakıcı olabiliyor. Neyse ki evde bulunan malzemelerle acıyı azaltabiliyorsunuz. Böceğin ısırdığı yeri ıslak sabunla ovalayın. Acının azaldığını hissedeceksiniz.
Ayakkabı yumuşatma En çok para harcadığımız şeylerden biri de ayakkabılarımız. Yine en can sıkıcı şeylerden biri de ayakkabının ayağınıza vurmasıdır. Peki sabunla bunun önüne geçebileceğinizi biliyor muydunuz? Tek yapmanız gereken ayakkabının iç arka kısmını sabunla sürtmek. (newsner)