CHP'li Haluk Pekşen'in ölüm nedeniyle ilgili açıklama geldi! Gerçek çok başkaymış

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, CHP'li Haluk Pekşen'in koronavirüs aşısı yüzünden hayatını kaybettiği iddiasına tepki göstererek gerçek ölüm nedenini açıkladı.

CHP'li Haluk Pekşen'in ölüm nedeniyle ilgili açıklama geldi! Gerçek çok başkaymış
Yayınlanma Tarihi : 18 Eylül 2022 13:54

CHP'li Haluk Pekşen'in ölüm nedeni büyük tartışma konusuydu. Ölüm nedenine ilişkin iddialara Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, tepki gösterdi. Haluk Pekşen'in aslında balık kılçığı sonrasında rahatsızlanması nedeniyle öldüğü ortaya çıktı.

 Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol'un sosyal medya hesabından yayınladığı mesaj şu şekilde oldu.

"Öncelikle değerli milletvekili Haluk Pekşen’in acı kaybı için ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyor ve üzüntülerimi bildiriyorum. Dün kendisinin ölümüne ilişkin gayet ciddi haber siteleri dahil ölümcül bir yanlış bilgi paylaştı.

Bir hekim olarak izlendiği ilk tanı aldığı hastaneye ulaşıp hastalık sürecine dair bilgi aldım. Haberle ilgili tek doğru cümle kalp zarı iltihabı - perikardit olduğuydu. Aşı ile hiç ilişkisi yoktu. Yemek borusuna kaçan yabancı cisim (balık kulçığı) yemek borusunu yırtmış ve kalbin de içinde bulunduğu ana boşluk mediastene açılınca perikardit ve bu nedenle yoğun bakım ve sonrası talihsiz süreç..."