Çin Çayı Zayıflatır Mı? Kilo Verdirir Mi?

İnsanlar fazla kilolarından kurtulmak için pek çok yöntem denemektedirler. Tek bir yöntemle kilo vermek mümkün olsa da birkaç yöntemi bir arada kullanmak çok daha sağlıklıdır.

Çin Çayı Zayıflatır Mı? Kilo Verdirir Mi?
Yayınlanma Tarihi : 05 Kasım 2021 01:50

 Kilolu olmanın bir diğer adı şişmanlıktır. Şişmanlık obezite olarak ta tanımlanmaktadır. Dünyada en çok obezitenin bulunduğu ülke Amerika Birleşik Devletleri’dir.

İkinci sırada İzlanda yer alırken üçüncü ülke Türkiye’dir. Şişmanlık sebebi genellikle yeme içme alışkanlıkları ile ilgidir. Türk mutfağı genellikle unlu, yağlı, şekerli yiyecekler üzerine kurulmuştur. Haliyle bu yiyecekler bize çok kilo aldırmaktadır. Oysa ki Çinliler ve Asya halkları tarafından tüketilen Çin çayı zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

Bu yazımızda Çin çayı zayıflatır mı kilo verdirebilir mi? Konusunda bahsedeceğiz. Çin çayını da fazla miktarda günlük tüketmeniz tavsiye edilmez. Her şeyde ölçülü olmak gerektiği gibi bu konuda da ölçülü olmalısınız. Kısa sürede büyük değişimler beklemeyin. Sadece çay içerek zayıflamanız mümkün olmayabilir. Size özel hazırlanmış diyetinize bağlı kalın. Hafta da en az üç gün spor yapın.

Çin Çayı Nedir?

Çin çayı adından anlaşılacağı gibi Çin’den dünyaya ulaşan bir çaydır. Aslında tek tür bir çay değildir. Pek çok çayın karışımından meydana gelmektedir. İçerisinde yağ eritmenize yardımcı olacak pek çok çay mevcuttur. Bu çaylar yeşil çay, fermente çay, oolong çayı, beyaz çay ve kırmızı çaydır. Bu yazımızda Çin çayı zayıflatır mı kilo verdirebilir mi? Sorusuna cevap vereceğiz.

Çin çayı ile zayıflamanız mümkündür. İçerisinde ki çaylar uzun süre tok hissetmenize sebep olacaktır. Yağ eritmede katkıda bulunacaktır. Metabolizmanızı hızlandırarak daha hızlıca kilo vermenize yardımcı olacaktır. Çin çayını çevrimiçi alışveriş sitelerden satın alabilirsiniz. Bazı aktarlarda da satılıyor olabilir. İçerisine ekleyeceğiniz çayları kendinizde satın alıp karışım hazırlayabilirsiniz. Bu çayların temel özelliği kalorilerinin olmamasıdır. Kilo aldırmaz. Ülkemizde pek bilinmese de özellikle Asya’da severek tüketilen çaylardır.

Çin Çayı Nasıl Yapılır?

Çin çayı zayıflatır mı kilo verdirebilir mi? Sorusuna cevap verdik. Çin çayını nasıl yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

  • Beş çaydan en az üçünü temin edin.
  • Çayların hepsini bir kabın içerisine alarak karıştırın.
  • Kaynamış suyun içine atın.
  • Demlenmesi için 5-10 dakika bekleyin. Afiyet olsun.