Dişlerinizi Beyazlatmaya Yarayan En Etkili Yiyecekler! Pek Bilinmiyordu

Diş sağlığınızı korumak için tükettiğiniz besinlere dikkat etmeniz gerekiyor. Bazı besinlerin tüketildiğinde dişleri beyazlattığı ortaya çıktı! İşte diş sağlığına iyi gelen yiyecekler

Dişlerinizi Beyazlatmaya Yarayan En Etkili Yiyecekler! Pek Bilinmiyordu
Yayınlanma Tarihi : 08 Kasım 2021 02:51

Sararmış dişleri çoğu zaman can sıkıcı olabiliyor. Bir çok kişi dişlerinin beyaz olmaması nedeniyle gülmüyor bile. Dişlere zarar veren ve sararmasına neden olan yiyecekler olduğu kadar dişlerin beyazlamasını sağlayan  yiyeceklerde bulunuyor.

Sözcü gazetesi dişleri beyazlatan yiyecekler hakkında bazı bilgiler verdi. Sararmış dişlerin beyazlamasını sağlayan yiyecekler listesinde üstelik soframızdan eksik olmayan besinlerde yer  alıyor.

Dişlerinizi bu  yiyecekler beyazlatmakla kalmıyor aynı zamanda çürümesine de engel oluyor.

Dişleri beyazlatan yiyecekler arasında ilk sıradaki besin Elma.. Elma sadece dişleri beyazlatmıyor aynı zamanda fırçalanmış hissi veriyor. Tükürük bezlerinin çalışmasını sağlayarak elma dişlerin beyazlamasını sağlıyor.

Bünyesinde diş minesini koruyan proteinler barından peynir de dişleri hem beyazlatıyor hem de koruyor.

Sevilen yaz meyvelerinden biri olan Çilekte dişleri beyazlatıyor. Çileği yiyerek veya dişlerinize sürerek beyazlamasını sağlayabilirsiniz.

KARBONATLA DA DİŞLERİNİZİ BEYAZLATABİLİRSİNİZ

Öte yandan karbonatla da diş beyazlatmak mümkün. Yapmanız gereken çok basit sadece 2 çay kaşığı karbonata 3 damla limon damlatın. Güzelce bu karışımı karıştırarak macun kıvamına gelmesini sağlayın.

Diş fırçası yardımıyla hafif dokunuşlarla karışımı dişlerinize sürerek fırçalayın. Bir kaç dakika sonra dişlerinizde eğer belirgin lekeler varsa beyazlamasını sağlamış olacaksınız.

Bu uygulamayı en az haftada 1 kez yaparsanız dişlerinizin gözle görülür ölçüde beyazlamış olduğunu göreceksiniz.