Dondurma yerken kimsenin dikkat etmediği büyük tehlike!

Prof. Dr. Kamil Bostan dondurma tüketirken dikkat edilmeyen büyük tehlikeyi açıkladı! Dondurma yerken bu hatadan herkes uzak durmalı

Dondurma yerken kimsenin dikkat etmediği büyük tehlike!
Yayınlanma Tarihi : 25 Ağustos 2021 17:32

Prof. Dr. Kamil Bostan yaz aylarının en çok sevilen yiyeceklerinden biri olan dondurma konusunda uyardı.

Sağlıklı bir yerde üretilen dondurmanın hiç bir zararı olmadığını elbette hepimiz biliyoruz. Üstelik dondurma faydalı da olabilen bir yiyecek.

Ancak bazı durumlarda dondurmanın büyük bir zararı ortaya çıkabiliyor. Bunların başında da dikkatli bir şekilde tüketilmemesi durumunda boğazda yarattı tahribat sonucu oluşan ağrı veya enfeksiyon.

Son günlerde dondurma nedeniyle enfeksiyonların da arttığına dair bilgiler var. Bu kapsamda dondurma tüketirken dikkat etmekte fayda var.

İhlas Haber Ajansı tarafından servis edilen bir habere göre dondurma konusunda önemli bir detaylar paylaşıldı.

Prof. Dr. Kamil Bostan dondurmanın nasıl tüketilmesi gerektiği konusunda bilgiler verdi. İşte o açıklamalar

“Hızlı yenirse boğaz enfeksiyonlarına davetiye çıkartır”

Dondurma tüketildiğinde gerçekleşen boğaz enfeksiyonlarının sebebinin hızlı yemekle ile alakalı olduğunu söyleyen Bostan son olarak da, “Dondurma tüketiminde bir başka sorun ise hızlı yenmesi. Donmuş durumda olan ürünü hızlı tükettiğimizde boğazımızdaki bakteri direnci düşüyor. Bağışıklığını yitirmiş doku hızla enfekte olabiliyor. ‘Dondurma yeme, boğazın şişer' inancı buradan geliyor. Eğer dondurmayı ağzımızda eritmeden donuk halde yutmaya çalışırsak boğaz enfeksiyonlarına davetiye çıkartırız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı