Emekli Maaşıyla Zor Geçinen Fikret Aydemir hobisini fırsata çevirdi şimdi taleplere yetişemiyor

Aldığı emekli maaşıyla zor geçinen Fikret Aydemir başarı öyküsüyle kendisine herkesi hayran bıraktı. Tokat'ta yaşayan Fikret Aydemir'in öyküsü şimdilerde herkese örnek olacak türden..

Emekli Maaşıyla Zor Geçinen Fikret Aydemir hobisini fırsata çevirdi şimdi taleplere yetişemiyor
Yayınlanma Tarihi : 15 Ağustos 2021 01:24

İnsan yeter ki istesin üstesinden gelemeyeceği bir şey yok. Eğer sizin de bir hobiniz var ve onu fırsata çevirmeye korkuyorsanız korkmayın ve imkanınız varsa harekete geçin. Tokat'tan gelen bir haber herkesin içini ısıtacak türden oldu.

İhlas Haber Ajansı muhabiri gitti yerinde inceledi ve Emekli olan Fikret Aydemir'in başarı öyküsünü tüm Türkiye'ye duyurdu.

Emekli maaşıyla geçinmekte zorlanan Aydemir yeni bir iş arayışına girdi. Aklına gelense zambak üretimiydi. İlk işe giriştiğinde Fikret Aydemir'e şans tanımayanlar da oldu elbette. Ama o yılmadı ve hayallerinin peşinden gitti. Şimdi ise emeğinin karşılığını almaya başladı ve taleplere yetişemiyor. İşte herkese örnek olacak başarı öyküsünün ayrıntıları. Hem kendi hem de eşi Kadriye hanım zambak üretimiyle ilgili öyküleri hakkında bilgiler verdi. Noktasına virgülüne dokunmadan olduğu gibi sizlerle paylaşıyoruz..

*****

Akdeğirmen Mahallesinde yaşayan evli ve 3 çocuk babası Fikret Aydemir (64), özel sektörden emekli olduktan sonra zambak üretimine başladı.

700 metrekarelik bahçesinde hobi olarak akzambak üreten Aydemir, ilk yıllarda çiçeği ile soğanını satışa sundu. Akzambağın yağı ve polenini de satmaya başlayan Aydemir, emekli maaşını 5'e katladı.

3869488.jpg

****

Çiçeğinin kilosunu 150 liradan, çayı 2 bin 500 lira, poleni ve yağı 5 bin Avro'dan satılan akzambaklar Aydemir ailesinin gelir kaynağı oldu. 4 yıl önce emekli maaşı ile geçinmeye çalışan yaşlı çift zambak üretimi ile rahat bir nefes aldı. Yurt içinin yanı sıra yurt dışından gelen talepleri karşılamaya çalışan Aydemir, bahçesi olanlara zambak üretimi yapmayı tavsiye etti.

Soğanından çiçeğine para ediyor


Kısa sürede bu kadar ilgiyi beklemediklerini belirten Aydemir, “Gerek yurt içi gerek yurt dışından yoğun bir talep var. Şu anda çay üretimine başladık. Şurubu yapılıyor, ilaç sanayisinde kullanılıyor. Talep çok. Kullanım alanları da çok fazla. Soğanından çiçeğine kadar para ediyor. Poleni ile yağının kilosu 5 bin avrodan satılıyor” dedi.

Akzambak yüzlerini güldürdü

***


Akzambak hasadına sabah erken saatlerde başladıklarını ifade eden Aydemir, “Polenini ayrı çiçeğini ayrı topluyoruz. Topladıktan sonra ayıklıyoruz. Kurutuyoruz veya reçel yaparak yaş olarak mayalıyoruz. Temiz hava çiçeklerin içinde mis gibi kokunun içinde çalışmak zevk veriyor. Güzel bir uğraş, karlı iş. Hem para kazanıyoruz. Hem de çiçeklerin içinde yaşayıp gidiyoruz. Akzambaklar yüzümüzü güldürdü. Emeğimizin karşılığını fazlasıyla alıyoruz. Herkese tavsiye ederim” diye konuştu.

Emekli maaşı ile zor geçiniyorlardı, hayatları değişti

*****

Kadriye Aydemir (54) ise önceden eşinin emekli maaşı ile zor geçinirken zambak üretimi ile hayatlarının değiştiğini belirterek, “Zambak hayatımızı kurtardı denecek kadar güzel. Önceden emekli maaşıyla zar zor geçiniyorduk. Şimdi zambak girdi hayatımıza çok güzel bir geliri getirdi. Yani hayatımızı değiştirdi. Çok güzel, uğraşı da güzel. Yani mükemmel hayat veriyor çiçekler” diye konuştu.

*****

Görüldüğü gibi insan yeter ki istesin. Fikret Aydemir başarabileceğine inandı ve eşi Kadriye hanımın da desteğiyle bir imkansızı başararak hayallerine ulaşanlardan oldu. Bu iç ısıtan haberi sizlerde örnek alabilir ve hayallerinizin peşinden gidebilirsiniz. Unutmayın hayal etmek bir bakıma başarmanın yarısıdır.. 

İlgili Haberler