Erkan Topuz Ezber Bozuyor! Kanserin İlacı Olarak Gösterdiği Besini Açıkladı

Dünyadaki en faydalı besinlerden biri kuşkusuz anne süttü. Erkan Topuz anne sütü hakkında ezber bozuyor

Erkan Topuz Ezber Bozuyor! Kanserin İlacı Olarak Gösterdiği Besini Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 15 Mart 2022 00:11

Dünya genelinde her yıl kanserden ölenlerin sayısı artıyor. Kanser olanların büyük bir bölümü ise doğru tedavi yöntemleriyle iyileşiyor. Erken tanı ile kurtulan insanların sayısı çok fazla. Ancak bazı kanser türlerinde erken tanı da yeterli olamayabiliyor.

Kanser olmamak için sağlıklı gıdalar tüketmek kadar hareketli bir yaşam sürmekte büyük önemli. Stresten uzak kalmak kanserin  en büyük ilacı olarak biliniyor.

Ancak kansere karşı etkili olabilen bazı besinler de var. Onkolog Prof. Dr. Erkan Topuz gündem olacak açıklamalarda bulunuyor.

Sabah gazetesinin aktardığı habere göre; Sütün kanseri iyileştirdiği iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Bütün yapılan sütlerin, mikroskop altı tetik edildiği zaman görülmüş ki anne sütünün dışında hiçbir süt kanser üzerinde etkili değil.

Burada doğrudan doğruya bir mikroskop altında normal olarak kanser hücreleri karşısına konmuş ve görülmüş ki anne sütü 50'ye yakın kanserde etkili. Temelli kökünü kazımıyor ama faydalı.

EŞEK SÜTÜ İDDİALARI

Sosyal medyada çok sayıda kişi ise eşek sütünün kansere karşı etkili olduğunu öne sürüyor. Hatta bu işi piyasa haline getirenler büyük gelirler elde ediyorlar.

Onkolog Prof. Dr. Erkan Topuz'a göre ise Anne sütü haricinde hiç bir süt kansere karşı etkili değil.