Evinizdeki Kötü Kokulardan Sizi Kurtaracak Temizlik Sırları

Evinizin kötü kokulardan kurtulup misler gibi kokmasını istiyorsanız bu temizlik sırlarına kulak verin

Evinizdeki Kötü Kokulardan Sizi Kurtaracak Temizlik Sırları
Yayınlanma Tarihi : 10 Ağustos 2021 02:10

Kötü kokular ev içerisinde rahatsızlığa yol açmaktadır. Komşularınızın evinin mis gibi koktuğunu hissediyorsanız üzülmeyin ve sakın kıskanmayın.

Vereceğimiz bu püf noktalar sayesinde  sizin de eviniz misler gibi kokacak.

İLK YAPILMASI GEREKEN KOKUNUN KAYNAĞINI BULMAK

Evdeki kötü kokulardan kurtulmanın ilk yolu kötü kokunun kaynağını bulmak olmalı. Bu sayede işiniz biraz daha kolaylaşacaktır.

Kokunun kaynağını bulmadan uygulayacağınız her çözüm geçici çözümdür...

EVİNİZİ HER GÜN HAVALANDIRIN

Posta'da yer alan habere göre güzel kokular için evin havalandırılması büyük önem taşıyor. Fırsat buldukça bu yüzden pencereleri açmak gerek. Bu sayede ev daha taze bir kokuya kavuşur..

KOKULARA DOĞAL ÇÖZÜMLER

Evinizdeki kokular için doğal bir çözüm var o da Sirke, odalarınızdaki, buzdolabınızdaki ya da halılarınızdaki kokuları ortadan kaldırmak ve sigara kokusunu gidermek için unutmayın bu mucize besin bire bir.

Eğer Sirke kokusu buruna çok çekici gelmiyor olsa bile, kısa süre içerisinde istenmeyen tüm kokularla birlikte evinizden uzaklaşmış olacaktır..

LİMON SULU ÇÖZÜM

Genelde içildiğinde büyük faydaları olan Limon suyu da kokularla savaşan doğal çözümlerden biri.

Yapmanız gereken ise çok basit Bir kaşık limon suyunu bir bardak suya ekleyip koku kaynağının üzerine sıkarak ortadan kaldırabilirsiniz.

LAVANTA ÇİÇEKLERİ

Evde lavanta çiçekleri yetiştirmeye ne  dersiniz? Kokuları önlemeye birebirdir. Eğer yetiştirme imkanınız yoksa evin belirli başlı yerlerine lavanta keseleri koyabilirsiniz. Kıyafet dolabı örneğin..

KAHVE ÇEKİRDEĞİ MUCİZESİ

Yine sıra dışı bir bilgi vereceğiz hiç Parfüm stantlarının yanında neden kahve çekirdeği bulunduğunu  merak ettiniz mi? Yine Posta'nın derlemesine göre Kahve çekirdekleri, kokuları nötralize etme etkisiyle biliniyor. Ve Kokusunu değiştirmek istediğiniz yere bir fincan kahve koymanız yeterli oluyor..

EVDEKİ KÖTÜ KOKULARI YOK EDEN DOĞAL TARİF

Öte yandan evdeki kötü kokulara karşı Etkili yöntemlerden biri de sirke ve limonlu su kaynatmak. Hürriyet gazetesi tarafından paylaşılan tarife göre Yemekten sonra sinmiş olan kokuyu yok etmek için bir cezveye 1 bardak su, bir miktar elma sirkesi ve bir adet limonu sıkarak kısık ateşte kaynatın.

Ve Bu yöntem ile eve sinmiş kokular tamamen yok olmuş olacak. Özellikle evde kızartmaya veya balık gibi şeyler yaptığınızda bu yöntemi deneyebilirsiniz. Bu tarif sayesinde evden kısa sürede balık veya kızartma kokusu çıkmış olacaktır:

Kaynak: Posta-Hürriyet

İlgili Haberler