Fatih Portakal 'Yeter Artık' diyerek bas bas bağırdı

FOX TV eski ana haber sunucusu Fatih Portakal sosyal medya hesabından isyan etti. Gerekçesi ise zeytin ağaçları oldu.

Fatih Portakal 'Yeter Artık' diyerek bas bas bağırdı
Yayınlanma Tarihi : 02 Mart 2022 15:52

Enerji Bakanlığı'nın yönetmeliğe ek bir madde koyarak, "Elektrik ihtiyacının karşılanması" gerekçesiyle zeytinliklerin maden sahalarına çevrilmesinin önünü açmasına tepkiler yükseldi.

Resmi gazetede yayınlanan bir karar büyük tartışma konusu oldu. Çok sayıda ünlü isim o karara tepki gösterdi.

Tepki gösterenler arasında Şahan Gökbakar ve İlber Ortaylı gibi isimler de bulunuyor. Ancak en ser tepkiyi Fatih Portakal gösterdi.

Toplumsal konularda sessiz kalmayan isimlerden biri olan Fatih Portakal twitter hesabından Resmi gazetede yayınlanan kararı eleştirdi. Fatih Portakal'ın mesajındaki kullandığı ifadeler özellikle iktidar kanadında tepkiye yol açacak türden oldu.

Fatih Portakal'ın isyanı Yeniçağ gazetesi olmak üzere çok sayıda haber sitesi tarafından da haberleştirildi.

Fatih Portakal'ın mesajında kullandığı ifadeler şu şekilde oldu.

Yeter artık

"Zeytinlikler göz dikildi yine, tebrikler!!!! Ne Kaz dağları kalır, ne diğerleri.Çevre talanının önünü açacaksnız, yine birilerine kazandıracaksınız, yine insanlarla kolluk güçlerini karşı karşıya getireceksiniz? Yeter artık!"

20320221117479918189.jpg

MUHALEFETE ÇAĞRILAR

Öte yandan çok sayıda çevreci yönetmeliğin iptali için muhalefete çağrıda bulundular. Muhalefetin bu yönetmelikle ilgili bir itirazda bulunup bulunmayacağı çok merak ediliyor.

Muhalefet daha önce de benzer itirazlarda bulunmuş ve zeytin ağaçlarının korunmasını talep etmişti.

Zeytin ağaçlarıyla ilgili endişeler özellikle yağ krizinin yaşandığı Türkiye'de büyük önem taşıyor. Fiyatı en fazla artan ürünlerin başında zeytinyağı geliyor. 

İlgili Haberler