Fazlalıkları Yok Ediyorlar! Türk mutfağındaki muhteşem 2'li! Canan Karatay'ın tavsiyesi

Canan Karatay tarafından önerilen iki besin belki de Türk mutfağının en çok sevilenlerinden..

Fazlalıkları Yok Ediyorlar! Türk mutfağındaki muhteşem 2'li! Canan Karatay'ın tavsiyesi
Yayınlanma Tarihi : 15 Mart 2022 18:29

Türk kahvesi ve Tereyağı, Türk mutfağının en sevilen iki besini. Canan Karatay her fırsatta doğal tereyağı tüketilmesini önerirken Türk kahvesini de mutlaka tavsiye ediyor.

Ancak Türk kahvesinin şekersiz içilmesini öneriyor.

Canan Karatay hatta, Türk kahvesine tereyağı bile eklenmesini öneriyor.. Bu ilginç öneriyi deneyenler ise içtikleri kahvenin çok daha lezzetli olduğunu belirtiyorlar.

Akşam gazetesinde yayınlanan bir haberde; Canan Karatay'ın önerdiği bu iki besinin faydalarından söz edildi.

Haberde yer alan bilgilere göre gerek Türk kahvesi gerekse de doğal tereyağı aslında fazlalıkları yok etmeye yarıyor. Asla kilo yapmadıkları gibi çokta faydaları var.

 

Faydaları saymakla bitmeyen kahveyle tereyağı bir araya gelince vücut enerjisi arttığı gibi dikkat de artıyor. Canan Karatay'ın dediğine göre tereyağlı kahve aynı zamanda zayıflatıyor. Tek yapmanız gereken kahvenin içerisine şeker yerine bir kaşık tereyağı ve Hindistancevizi yağı koymak.

thumbs-b-c-0f1ce1e1c87940fb95396a1b6f73b15c.jpg

Türk kahvesinin faydaları

Türk kahvesi karaciğeri korumaktadır. Aynı zamanda cilt güzelliğine iyi gelmektedir. Cilt sağlığınız için kahve tüketmeniz önerilir. Ayrıca yapılan araştırmalarda Türk kahvesinin yaşlanmayı durdurduğuna dair bilgiler bulunmuştur.

Sindirim sistemine de faydaları bulunan Türk kahvesi başlı başına bir mucizedir.

Tereyağının faydaları

Tereyağı ise yemeklerimize sadece lezzet katmaz. Aynı zamanda bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Ayrıca tereyağı sayesinde fazla kilolardan da kurtulursunuz. Kilo yapmayan bu besini diyet yapanlarda tüketebilir. Tereyağı çünkü Metabolizmayı da hızlandıran özelliklere sahiptir.

Kaynak: Akşam- Derleme: Ulusal Post