Gece Uyumadan Önce 1 Bardak Sirkeli Su İçmek Bakın Ne İşe Yarıyor

Sirke dünyanın en faydalı besinlerinden biridir. Peki sirkeli su içmek vücuda ne gibi faydalar sağlamaktadır?

Gece Uyumadan Önce 1 Bardak Sirkeli Su İçmek Bakın Ne İşe Yarıyor
Yayınlanma Tarihi : 06 Nisan 2022 00:50

Sirke, yoğun asitli meyvelerden elde edilen doğal bir üründür. Kalorisi düşük son derece düşük olan sirke, salatalardan turşu hazırlamaya kadar birçok alanda kullanılır. Aynı zamanda antiseptik özelliği sayesinde doğal bir temizleyicidir. Sadece ev temizliğinde değil, özellikle yağlı cilt tipine sahip kişilerin bir numaralı doğal cilt temizleyicisidir. Peki su ile seyrelterek kullandığımız 'Sirkenin daha başka ne faydası var?' diyorsanız merak edilen tüm soruları cevapladık.

Yapılan araştırmalar sirkeli su içmenin sağlığa sayısız faydasını kanıtladı. Peki Sirkeli Su İçmenin faydaları neler? Gelin hep birlikte bakalım.

Sirkeli Su İçmenin Faydaları

Sirkeli su içmek başta metabolizmayı hızlandırdığı gibi yağ yakımına da yardımcı oluyor. Ayrıca antioksidan etkisi sayesinde vücuttan zararlı toksinlerin atılımını sağlıyor. Mide rahatsızlığına da iyi gelen sirkeli su, bağırsak hareketlerini de düzenliyor.

Buruna Sirkeli Su Uygulamak

Sinüzit şikayeti olanlar için birebir olan sirkeli su; bol miktarda içeriğinde barındırdığı potasyum sayesinde sinüzitin neden olduğu mukusu inceltir ve boşalmasını sağlar. Ayrıca bakteri üremesini de engeller.

Sirkeli Su Nasıl Kullanılır?

Sağlığa oldukça faydalı olan sirkeli suyu, kahvaltıdan önce aç karnına ve akşam yatmadan önce günde iki kere olmak üzere içilebilir. 

1 su bardağı ılık su içerisine 1 çorba kaşığı sirke hazırlayabilirsiniz.