Günde iki bardak zencefil suyu içmenin vücuda sağladığı faydalar

Zencefil baharatlar arasında en sağlıklı baharatlardan biridir. Peki zencefil suyu içmenin vücuda sağladığı faydaları hiç merak ettiniz mi?

Günde iki bardak zencefil suyu içmenin vücuda sağladığı faydalar
Yayınlanma Tarihi : 14 Ocak 2022 22:53

Sağlık açısından birden çok faydası bulunan zencefil en faydalı baharatlardan biridir. Özellikle kış aylarında zencefil tüketimi uzmanlar tarafından mutlaka önerilmektedir. 

Geçmiş yıllardan günümüze zencefilin birden çok faydası bilinmektedir. Balla karıştırılıp tüketilmesi önerilen zencefil dilerseniz salatalarınıza da ekleyebileceğiniz harika bir baharattır.

Zencefille yapılan çay da kış aylarında bağışıklık sisteminizi güçlü bir şekilde korumakta ve sizi bir çok hastalığa karşı dayanıklı hale getirmektedir.

Zencefil suyunun faydaları hakkında bilgilendirici bir haber yayınlayan Milliyet gazetesi sıralı bir şekilde zencefil suyunun yararlarından söz etti.

Buna göre zencefil suyunun sinirleri yatıştırdığından bahsediliyor. Ayrıca mideyi rahatlattığı da belirtilen zencefil suyunun, kas ağrılarına da iyi geldiği belirtiliyor.

3194536.jpg

Adet sancılarına da iyi gelen zencefil suyu düzenli olarak tüketildiğinde , yağ yakıyor ve fazla kilolardan kurtulmak isteyenlere fayda sağlıyor. 

ZENCEFİL SUYU NASIL TÜKETİLECEK?

Zencefil suyunun nasıl tüketileceği de açıklandı. Buna göre aç karnına sabahları tüketilmesi öneriliyor. 

ZENCEFİL SUYU NASIL HAZIRLANIR?

Vücuda sağlamış olduğu faydalar saymakla bitmeyen zencefil suyunun nasıl hazırlanacağı da açıklandı. Buna göre zencefil suyunu hazırlarken ilk olarak malzemelerimizi sıralayacağız.

Doğranmış Zencefil

1 Litre Su

1 Adet Limonun Suyu

TARİF:

İlk olarak doğramış olduğunuz yaklaşık 100 gramlık zencefilleri geniş bir kabın içerisine koyun ve 1 litre su ile kaynatın. Ardından soğumasını bekleyin. Zencefil suyunuz soğuduktan sonra içerisine 1 adet limonun suyunu ekleyip ve iyice karıştırın. Günde 2 bardak bu sudan tüketebilirsiniz.

Ertesi gün de kalan suyu için ve dilerseniz, üçüncü gün tekrar bu karışımdan yaparak tüketebilirsiniz..