Halit Kıvanç’a ünlü isimlerden ağlatan veda: “Bende emeği sonsuz büyük ustam”

Çok sayıda ünlü isim Halit Kıvanç'ın ardından duygu yüklü mesajlar paylaştı! 97 yaşında vefat eden Halit Kıvanç'ın ardından ünlü isimlerin yazdıkları mesajlar şöyleydi.

Halit Kıvanç’a ünlü isimlerden ağlatan veda: “Bende emeği sonsuz büyük ustam”
Yayınlanma Tarihi : 26 Ekim 2022 18:21

Türk televizyon ve radyo dünyasının tanınmış isimlerinden gazeteci ve sunucu Halit Kıvanç'ı bugün kaybettik. Halit Kıvanç'ın ölümünün ardından çok sayıda ünlü isim taziye mesajları paylaştı. En dikkat çeken mesajı Tarkan paylaşmıştı.

halit-kivanc-gpd2-cover.jpg

Gül Sunal: “Yeri asla dolmayacak bir ustayı kaybettik. Akatlar Kültür Merkezi’nde ‘Ustalara Saygı’ programında Kemal Sunal gecesi için ‘Sunucu kim olsun?’ denildi. Hiç düşünmeden Ali Ezo ve ben Halit Kıvanç olsa dedik… Ali gitti konuştu seve seve geleceğini söyledi ve tabii geceye büyük bir renk kattı.. Şahane Türkçesi, kültürü, insanlara bakış açısı, zarafeti ve daha birçok muhteşem özellikleri ile hiç unutamayacağımız büyüğümüze saygılarımla…”

Cem Yılmaz: “Siyah beyaz yılların en renkli ismi, kıymetli büyüğümüz Halit Kıvanç’ın mekanı cennet olsun. Tüm sevenlerinin başı sağ olsun. Nur içinde yat Halit abi.”

Nilgün Belgün: “Ah Halit Kıvanç… Üzgünüm çok… Hem tiyatro hem sunuculuk yaptığım yıllardan… Biz Ali ile Gazino Show’u yaparken… Halit abi de sunuculuğunu yapıyordu çıktığımız gazinonun… Hey yıllar… Nur içinde uyuyun büyük usta. Yakınlarının başı sağ olsun…”

Esra Ceyhan: “Üniversitenin ikinci sınıfına giderken bizim binanın hemen yanında açılacak olan radyo-televizyon stüdyosunun hazırlık aşamalarında birkaç arkadaşımla beraber ben de görev yaptım. Her şey bitip de sıra o akşama gelince, annemden ödünç aldığım masmavi elbise, babamın ona hediye ettiği uğur böcekli broş ile kendi kendime yaptığım saç ve makyajla kapıda konukları karşılamaya hazırdım. Daha ilk dakikaların başında benim kuyruklu yıldızım Halit Kıvanç kapıda belirdi. Ben öylece durmuş, gözlerimi kendisine kilitlemiş bakarken o siyah paltosunu çıkarmaya çalışıyordu. Neden sonra beni fark etti. Heyecandan titreyen ve buz gibi olan elimi uzattığımda güven veren sıcacık eliyle karşılaştım. Daha ilk anda onu bunca yıl boşuna sevmemiş olduğumu anladım.

Biraz konuştuk, ama inanın neler söylediğimi hiç hatırlamıyorum. Gecenin devamında yazı ve kelam ustası Halit Kıvanç bana okulun yanı sıra TRT’de de çalışmak isteyip istemediğimi sordu. Ay bayılmamak işten değil. Aynı gece hem Halit Kıvanç’la tanışmak, hem de koskoca TRT’de çalışma teklifi almak biraz fazla geldi galiba. Korktum, altından kalkamam, beceremem diye… Telefonunu aldım, teşekkür ettim. Gecenin büyüsüyle yetinirim dedim kendi kendime. Aradan birkaç ay geçince Halit Kıvanç TRT’de çalışan, staj yapan arkadaşlarla ‘Esra neden gelmiyor, gelsin çalışsın’ diye haber yollayınca bir cesaret geldi üzerime.

‘Okulla beraber TRT olur mu olmaz mı’ kaygılarımı bir kenara attım, Halit Bey’in dediğini yaptım, TRT’ye gittim. İyi ki yapmışım bir yanda TRT okulu, diğer yanda Halit Kıvanç gibi bir usta, ondan öğrendiklerimle bilgime bilgi kattım. Ekranın hem arkasını, mutfağını hem de önünü, heyecanını, sorumluluğunu anladım. Herkese nasip olmayacak bu büyük şansın, ekran önü için beni nasıl bilgili kıldığını, sizlerin karşısına çıkınca anladım. Halit Kıvanç çok önemli, başarısı milyonlarca malum bir meslek büyüğüm olmasının dışında, programcılık, sunuculuk, kısaca gerçek anlamda donanımlı yayıncılık adına ne varsa kendisinden öğrendiğim öğretmenim…”


“Bu satırlar ‘ESRA CEYHAN’la A’dan Z’ye’ kitabımdan. Fotoğraf da kitabımın tanıtım kokteylinden… Bende hakkı ve emeği sonsuz BÜYÜK USTAMA şükran ve saygıyla…”

Metin Uca: “Acımız sonsuz, onu çok seven, ailesinden biri gibi hisseden yakın dostlarından olmanın ötesinde, onu usta kabul eden örnek alan çok şey öğrenen biri olarak da çok üzgünüm. Bir beyefendi yeri dolmaz çok yönlü bir gazeteci sunucuyu, Türkiye bir büyük değerini yitirdi.”

Berna Laçin: “Ah büyük üstat , iyi ki girdin hayatımıza çocukken, seninle pek çok güzellik yaşadım. Mekanın cennet olsun gönlü güzel sözü güzel abimiz. Yerin hep sana ait kalacak kalbimde.”

Kaynak: gazetekolektif.com